Odličan uspjeh

Novi uspjeh za hrvatski taekwondo: Rastović osvojila srebro

Prvog dana Europskog juniorskog prvenstva u taekwondou Tanja Rastović osvojila je srebrno odličje te tako nastavila izvrstan niz hrvatskih taekwondoaša koji su medalje osvajali na svim europskim i svjetskim prvenstvima u 2011. godini, od seniora i kadeta pa do parataekwondoaša.

U sportu koji broji preko 200 nacionalnih saveza i koji ima čak 70 milijuna registriranih natjecatelja doći do medalje nije niti malo jednostavno. Članici splitskog Marjana Tanji Rastović za finale kategorije do 52 kilograma su trebale tri pobjede. U osmini finala je deklasirala Dankinju Sanjarizadeh 12-0, da bi potom četvrtfinalni i polufinalni meč slavila identičnim rezultatom 5-4, oba puta zlatnim bodom.

Za malo su kratke ostale Turkinja Seyma Tuncer i Slovenka Ana Petrušić. Na posljednjoj stepenici zaustavljena je od Grkinje Aikaterini, ali je i ovom medaljom Tanja nastavila uspješno grabiti prema seniorkama jer je u karijeri već osvojila europsko kadetsko zlato i svjetsko juniorsko srebro.

Na ciparski tatami izašlo je još dvoje hrvatskih predstavnika, ali su oboje nakon dobrog otvaranja zaustavljeni u četvrtfinalu, u borbi za brončano odličje. Martin Divijan Kelava upisao je dvije uvjerljive pobjede protiv Dawouda iz Danske i Ruiza iz Andore, no preko Španjolca Suareza Morena nije išlo. Marija Štetić je pak nakon slobodnog prvog kola, u osmini finala deklasirala Španjolku Marquez 18-4, ali je na sličan način izgubila četvrtfinalni dvoboj sa Magdom Wiet Henin iz Francuske.

Pred hrvatskom reprezentacijom je još puno uzbuđenja jer svoj izlazak na borilište tek očekuje 13 natjecatelja. Ukoliko se po jutru dan poznaje ovo bi mogla biti još jedna žetva medalja za Hrvatsku koja je dokazala da spada među tri europske velesile.