Norvežanke pregazile Dansku u polufinalu EP!

Norveške rukometašice u nedjelju će se boriti za svoj četvrti uzastopni naslov europskih prvakinja. U drugom subotnjem polufinalu su bez poteškoća svladale Dansku s 29-19...

U dvoboju suorganizatora Europskog prvenstva Norveška je bila nedodirljiva. Utakmicu u Herningu je otvorila s 5-0 i premda su se Dankinje, nošene domaćim navijačima, u sljedećim minutama približile na pogodak zaostataka (6-7), na poluvrijeme su Norvežanke otišle s vodstvom 14-10.

Do sredine nastavka su održavale između četiri i šest golova prednosti, a onda su u završnici ubacile u brzinu više i ogled zaključile s plus deset.

Linn Jorum Sulland je sa sedam golova predvodila pobjednice, dok je kod poraženih bolja od ostalih s pet pogodaka bila Rikke Skov. Utakmicu su, dodajmo, sudili hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević.

Norveška će u nedjeljnom finalu (17 sati) igrati protiv Švedske koja je prvi put izborila završnu utakmicu na nekom velikom natjecanju. U ranijem ogledu dana pobijedila je Rumunjsku s 25-23.