ŠTO SU PROKOCKALI!?

VIDEO Francuzi ispali u rukometu nakon neviđene drame i podviga Njemačke

Rukometaši Njemačke u nevjerojatnom su preokretu svladali Francuze i plasirali se u olimpijsko polufinale.

Renars Uscins (Foto: Profimedia)

Njemačka rukometna reprezentacija igrat će u polufinalu rukometnog olimpijskog turnira, nakon što su u teško opisivoj maniri pobijedili domaćina Olimpijskih igara.

Oni su pobijedili nakon produžetaka, rezultatom 35:34, ali Francuzi su prokockali prednost od dva pogotka, koju su imali do 13 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice.

Kako su Francuzi mogli prokockati to što su imali!?

Nevjerojatan je način na koji su Francuzi prokockali praktički sigurno polufinale.

Bila je to utakmica u kojoj je sve od samog početka vodilo tome da su se Francuzi probudili i da imaju namjeru na ovom turniru otići do kraja.

Sredinom prvog dijela došli su do prednosti, a ona je na odmoru bila 17:14. No, onda se odmah na početku drugog dijela razbranio Vincent Gerard i Francuzi su poveli 20:14.

Polako su onda Nijemci ipak krenuli smanjivati rezultat, da bi se u posljednjih 15 minuta ušlo s 25:23. I tu vrijedi krenuti opisivati dramu.

Nijemci se vratili, Francuzi opet odvojili pa "prodali" utakmicu

Nijemci su se probudili i napravili 3:0 seriju kojom su, unatoč promašenom sedmercu Knorra, uspjeli prijeći u vodstvo ulaskom u posljednjih deset minuta.

No, onda seriju rade Francuzi, a posebno je nevjerojatan bio pogodak Mema iz zadnjeg šuta u napadu za 27:26. Seriju su završiti dvije i pol minute prije kraja, pogotkom Descata sa sedam metara za 28:26.

Minuti i 40 prije kraja, Uscins zabija sedmerac za smanjenje na jedan pogodak razlike, a onda je Mem zabio još jedan nevjerojatan gol, točno na ulasku u posljednju minutu.

Nijemci su imali napad, no nitko se nije dizao za što bržu realiziciju. Umjesto toga išli su na pivota Kolbachera, koji je izborio sedmerac s 13 sekundi do kraja.

Uscins je bio još jednom siguran, ali Francuzi su imali loptu. Ukrali su sedam sekundi šest sekundi prije kraja imali su minutu odmora.

Kakvu je namjeru imao Dika Mem?

Dakle, situacija koju je nemoguće prokockati, posebno jer su imali priliku osmisliti zadnji napad.

No, katastrofalno su ga istrčali, a onda je Mem odradio nešto još katastrofalnije. Nijemcima je dodao loptu u ruke, a doslovno u posljednjoj sekundi, nakon čega je ona završila kod Uscinsa, koji jošp jednom zabija, doslovno u posljednjoj sekundi, za produžetke.

Tu situaciju pogledajte OVDJE.

U produžecima su Francuzi vodili tiput, a Nijemci dvaput, da bi se u posljednju minutu ušlo s njihovom prednosti 34:33.

Junačina Uscins zabio 14 golova!

No, Remili se onda diže i zabija za 34:34, samo 15 sekundi prije kraja.

Ipak, stigli su Nijemci odigrati napad, a zabio je tko drugi nego senzacionalni Renard Uscins, samo pet sekundi prije kraja. Bio je to njegov 14. gol na utakmici!

Odigrali su Francuzi još jedan napad, ali Wolff je obranio udarac i bilo je gotovo.

Kakav nevjerojatan kraj karijere jednog Nikole Karabatića!