NHL: Wasinghton utrpao sedam komada 'Vragovima'

Ovečkinov Washington natrpao je mrežu New Jersey Devilsa...

Čak je dvanaest utakmica odigrano u subotu, trećeg dana nove NHL sezone...

Zanimljivo da su oba prošlogodišnja suparnika iz velikog finala poražena. Chicago je s 3-2 pao kod Detroita, dok je Philadelphija na gostovanju kod St. Louisa izgubila 2-1, primivši drugi gol u produžetku.

Chicago je dva puta lovio zaostatke kod Detroita, ali pogodak Valtterija Filippule u trećoj trećini je bio previše za njih, te su morali priznati poraz 3-2. U utakmici St. Louisa i Philadelphije su prva imena bili vratari (domaći Halak i gostujući Boucher), a pogodak odluke je, pak, djelo Colaiacova koji je poentirao nakon točno 100 sekundi produžetka.

Najuvjerljiviju pobjedu u subotu je ostvario Washington koji je u 'derbiju Istoka' pobijedio New Jersey 7-2. Čak je New Jersey dobro i otvorio utakmicu, te su nakon prvih 20 minuta vodili 2-1. No, nastavak je donio posvemašnju dominaciju Capitalsa koji do kraja nisu primili niti jedan, a zabili čak - šest pogodaka.

Igrač utakmice bio je Aleks Ovečkin sa dva pogotka i asistencijom.

Montreal je na gostovanju svladao jednog od favorita za naslov prvaka, sastav Pittsburgha, sa 3-2. Samo dvije minute prije kraja je Pittsbrugh vodio 2-1, ali su uspjeli primiti dva pogotka do kraja (Cammalleri i Gomez).