NHL: Veliki derbi Istoka pripao Capitalsima

Hokejaši Washington Capitalsa pobijedili su u Philadelphiji domaće Flyerse s 5-4 boljim izvođenjem penala u derbiju Istočne konferencije u NHL ligi...

U pitanju su jedine dvije momčadi na Istoku koje su već osigurale doigravanje. Flyersi su i dalje vodeći s 97 bodova iz 72 utakmice, dok je Washington drugi s bodom manje, ali i dvije utakmice više.

U prvoj utakmici koju su ove sezone odigrali bez Aleksandra Ovečkina, hokejaši Washintona su početkom druge trećine poveli s 3-0. No, domaćini su se vratili u utakmicu, te su s četiri uzastopna pogotka i poveli s 4-3 pogotkom Dannyja Brierea nepunih šest minuta prije kraja. Ipak, Marcus Johansson je izjednačio na 4-4 nešto više od tri minute prije kraja dvoboja. Gosti iz Washingtona su bolje izvodili penale pa su osvojili dva boda, a Philadelphija jedan.

New York Rangersi svladali su kao domaćini Floridu s 1-0, čime su upisali petu uzastopnu pobjedu. Jedini gol na utakmici zabio je Brandon Dubinsky u trećem periodu. Rangersi su sedmi na Istoku s 84 boda. Tri boda manje ima Buffalo, koji je slavio kod Montreala s 2-0.

Sabresima za vrat pušu Carolina Hurricanesi, koji su kao domaćini svladali Ottawu 4-3 uz dva pogotka Chada LaRosea. Plasmanu u doigravanje nadaju se i Toronto Maple Leafsi, koji su u gostima dobili Minnesotu s 3-0. Minnesoti je to bio sedmi uzastopni poraz. Maple Leafsi, koji imaju drugu najmlađu momčad u NHL ligi, za osmim Buffalom zaostaju pet bodova.