NHL: Srušen rekord star 42 godine, dva gola u šest sekundi!

David Backes i Andy McDonald srušili su 42 godine star klupski rekord postigavši dva pogotka u razmaku od samo šest sekundi igre u prvoj trećini utakmice koju su St. Louis Bluesi riješili s 5-1 u svoju korist protiv Anaheim Ducksa...

Zbilo se to pred kraj četvrte minute uvodnog dijela (3:53 - 3:59) čime je nadmašeno postignuće Dona McKenneyja i Franka St. Marseillea ostvareno 24. siječnja 1968. godine u susretu protiv Minnesota North Starsa.

Na 3-0 je povisio B.J.Crombeen da bi nadu gostujućoj momčadi pružio Saku Koivu. Dvama pogocima susret je riješio Matt D'Agostini.

Susret njujorških klubova završio je s deset pogodaka i pobjedom Rangersa nad Islandersima. Bilo je 6-4 uz gol i asistenciju Brandona Dubinskyja za pobjednike i dva pogotka i jedno dodavanje Blakea Comeaua za poraženu momčad. Do manje od pet minuta prije kraja Rangersi su vodili 4-3.

Dodajmo da bi naknadno mogao biti kažnjen Islanderov James Wisniewski zbog prostačkih gesti upućenih suparniku tijekom utakmice.