NHL: Oslabljeni Chicago slavio u derbiju protiv Detroita

Ozljedama prorijeđeni prvaci, hokejaši Chicago Blackhawksa, na svom su ledu pobijedili Detroit Red Wingse 4-1 u derbiju večeri igranom u petak...

Slovački napadač Tomaš Kopecky predvodio je prvake s dvama postignutim golovima, a sastav iz Illinoisa time je okončao seriju od triju uzastopnih poraza, i to baš protiv vodeće momčadi Zapadne konferencije i prvaka iz 2008. godine.

Chicago je trenutačno na omjeru od devet pobjeda i devet čistih poraza na svom ledu. Tijekom cijele prošle sezone, tj. njezina osnovnog dijela, u Chicagu su bez produžetaka ili penala izgubili manje: osam utakmica.

Nashville Predatorsi pobijedili su, ponajviše zahvaljujući Čehu Martinu Eratu koji je zabio dva gola, New Jersey Devilse u gostima 3-1. Predatorsima je to bila peta pobjeda zaredom te deseta utakmica u nizu u kojoj su uzeli najmanje jedan bod, što znači da nakon 60 minuta igre nisu izgubili već deset utakmica. To je njihov apsolutni rekord.

U najneizvjesnijoj utakmici večeri Colorado je u Denveru pobijedio Ottawu 6-5. Gol odluke, svoj drugi na utakmici, zabio je 19-godišnji Kanađanin Matt Duchene nakon 2 minute i 24 sekunde igre u produžetku. Asistirao mu je Čeh Tomaš Fleischman, nekadašnji igrač Washington Capitalsa.