NHL: New Jersey i Detroit nastavili serije

Hokejaši New Jersey Devilsa savladali su New York Rangerse na domaćem ledu s 1-0 i tako upisali šestu pobjedu u nizu...

Odlučujući gol vrijedan dva boda donio je svojim golom Ilja Kovaljčuk u drugoj trećini, a bila mu je to četvrta uzastopna utakmica da je tresao suparničke mreže. Devilsi su se u posljednjih mjesec dana od najvećeg razočaranja lige pretvorili u legitimnog kandidata za doigravanje, makar i dalje za osmoplasiranom Carolinom 24 utakmice prije kraja regularnog dijela sezone zaostaju velikih 12 bodova. No, kako sada igraju, stizanje takve prednosti i ne čini se nemoguće. Kao ilustracija poslužit će primjer da su za sedmoplasiranom momčadi Istoka, NY Rangersima, 8. siječnja zaostajali 31 bod, a sada su samo na 14 bodova minusa.

Detroit Red Wingsi savladali su u gostima Florida Pantherse 4-3 i tako s četvrtom pobjedom u nizu izjednačili najdulji pobjednički niz sezone. Todd Bertuzzi zabio je dva gola, uključujući i pobjednički sedam minuta i 32 sekunde prije posljednjeg zvuka sirene, dok su se u strijelce upisali i Pavel Dacjuk i Dan Cleary. Valja spomenuti i dvije asistencije Šveđanina Henrika Zetterberga koji je u posljednjih pet utakmica tako podijelio pet dodavanja za gol.

Philadelphia Flyersi, najbolja momčad Istočne konferencije, poraženi su na gostovanju kod Carolina Hurricanesa u Raleighu 3-2. Uoči početka susreta pod krov RBC Centera podignut je dres umirovljenog kapetana Roda Brind'Amour'a, a u samoj utakmici odlučujući gol vrijedan dva boda zabio Erik Cole nešto više od tri minute prije kraja.

8. Phoenix 59 27 4 9 9
9. Minnesota 58 25 6 5 5