Nastavlja se post Ovečkina

NHL liga: Washingtonov hod po trnju u Torontu

Po običaju je bogata utakmicama bila noć sa subote na nedjelju u američko-kanadskoj NHL ligi. Odigrano je dvanaest utakmica, a najteži udarac su dobili igrači Washingtona...

Gostovali su kod Toronta, te su izgubili sa čak 7-1. Već nakon dvije i pol minute igre bilo je 1-1, no taj pogodak koji je za Washington postigao Laich je bilo sve što su gosti napravili. Ne može se reći da se nisu trudili, jer su prema suparničkim vratima uputili čak 41 udarac, no vratar domaćih Jonas Gustavsson je obranio njih čak četrdeset, što mu je rekord karijere. Kod Toronta je gol i asistenciju upisao Phil Kessel, te je dotični sa 14 pogodaka i ukupno 27 bodova (pogoci plus asistencije) vodeći igrač lige. Na drugoj strani se nastavlja post Aleksa Ovečkina koji već četvrtu utakmicu zaredom nije niti zabio, niti asistirao.

Drugi gigant sa Istoka, hokejaši Bostona i aktualni prvaci lige, poigrali su se na gostovanju kod Islandersa u New Yorku, te su pobijedili 6-0. Priča je završila već u prvoj dionici koja je završila s 3-0, a u tih dvadeset minuta su podređeni Islandersi uputili samo dva udarca prema suparničkim vratima.

Kada igraju Winnipeg i Philadelphija, onda je definitivno zagarantiran spektakl. Naime, prije petnaestak dana je Winnipeg na gostovanju pobijedio 9-8 (!), a ovaj put je bilo tek manje vatreno. Kao domaćin je Winnipeg slavio sa 6-4.

Nakon četiri poraza u nizu igrači Edmontona su ovom prilikom na svom ledu pobijedili Chicaga, prvaka od prije dvije sezone, i to sa čak 9-2. Taylor Hall je dao tri gola za pobjednika, čak je pet asistencija upisao Ryan Nugent-Hopkins, dok je pogodak i tri asistencije imao Tom Gilbert.

Dallas - San Jose 1-4

Minnesota - St. Louis 3-2 (kazneni udarci)

Zapad
1. Minnesota 20 9 3 3 5 27