NHL liga: Sweatt debitirao pobjedničkim pogotkom

Lee Sweatt dugo će pamtiti svoj debi u NHL ligi. U prvoj utakmici u karijeri u najjačoj svjetskoj hokejaškoj ligi pretvorio se u junaka Vancouver Canucksa koji su svladali Nashville s 2-1...

Sve se u Rogers Areni odigralo u posljednjoj trećini budući da u prve dvije nije bilo pogodaka. U posljednjoj dionici Shea Weber je nakon samo 37 sekundi doveo goste u vodstvo, da bi u 11. minuti izjednačio Alexandre Burrows. Samo dvije minute kasnije Sweatt je na asistenciju Daniela Sedina donio Canucksima pobjedu i bodovno izjednačenje s Philadelphijom na vrhu NHL lige.

Sweatt je 25-godišnji američki branič koji je nakon studentskih dana, budući da nije izabran na draftu, preselio u Europu gdje je proveo posljednje četiri sezone, igrajući za Turku, Dinamo iz Rige te Red Bull Salzburg u dobro nam poznatoj EBEL ligi.

Ondrej Pavelec je svojim trećim "shutoutom" sezone predvodio Atlantu do pobjede nad divizijskim suparnikom Washingtonom (1-0). Češki vratar je obranio 36 udaraca, a pobjednički je pogodak u 12. minuti druge trećine postigao Kazahstanac Nikolaj Antropov. Trashersi su u vrlo lošem razdoblju, ovo im je bila tek peta pobjeda u posljednjih 17 utakmica, ali i četvrti trijumf u šestom ovosezonskom dvoboju protiv Capitalsa. Zanimljivo, i Pavelec je dva od tri svoja "shutouta" ove sezone ostvario upravo protiv suparnika iz glavnog američkog grada.

Los Angeles Kingsi su do treće uzastopne pobjede došli u okršaju protiv San Josea. Kalifornijska je momčad slavila s 3-2 nakon izvođenja kaznenih udaraca, a jedini je precizan pritom bio Jarret Stoll. Kingsima je to bila posljednje domaća utakmica sve do 24. veljače, budući da će Staples Center dotad biti okupiran dodjelom Grammyja, a potom i All-Star utakmicom u košarkaškoj NBA ligi.