Slavio i Chicago

NHL liga: Rangersi na krilima vrlo raspoloženog Callahana bolji od San Josea

Desno krilo hokejaša New York Rangersa Ryan Callahan odigrao je sjajnu partiju u domaćoj pobjedi nad San Joseom 5-2, u nedjeljnom susretu NHL lige...

Rangersi su jako dobro ušli u utakmicu povevši 2-0 golovima Ryana Mc Donagha i Dereka Stepana za nešto manje od 15 minuta igre. No, gosti se vraćaju preko Pavelskog koji smanjuje na 2-1 dvije minute prije isteka prve dionice. U akciji koju je pokrenuo Kanađanin hrvatskih korjena Marc-Edouard Vlasic, San Jose golom Logana Couturea dolazi do poravnanja sredinom drugog dijela igre.

Kod rezultata 2-2 stvar je, pak, u svoje ruke preuzeo Callahan koji je prvo na asistenciju Brandona Dubinskyja zabio za 3-2, a nakon što je Rus Artem Anisimov povisio na 4-2, raspoloženi Callahan je na dodavanje Brada Richardsa postavio konačnih 5-2 u posljednoj minuti druge trećine.

Pogocima Andrewa Ladda i Kylea Wellwooda iz kaznenih udaraca Winnipeg je došao do 4-3 pobjede na gostovanju kod Floride. Domaćinima nije pomoglo niti rekordnih 39 obrana Ondreja Paveleca u ovoj sezoni, a junak gostiju u regularnom tijeku susreta bio je Evander Kane s dva gola. Florida je imala priliku doći do pobjede u regularnom dijelu kada je 2 minute i 10 sekundi prije kraja Tomas Fleischmann zabio za 3-2, no izjednačenje i nastavak izborio je upravo Kane, manje od minute prije kraja treće četvrtine.

Uspješni na domaćem ledu bili su hokejaši Chicago Bearsa koji su u produžetku nadigrali goste iz Nashvillea 5-4. I u ovom dvoboju prvo ime bio je Kane, ali ovaj puta Patrick, koji je za Chicago postigao dva gola i asistenciju. Pobjednički pogodak u 3. minuti produžetka djelo je Šveđanina Viktora Stalberga. Jedina loša vijest za domaćine u ovoj utakmici je ozljeda najboljeg obrambenog igrača lige iz 2010. godine Duncana Keitha koji je ogled napustio u drugoj trećini.