breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Bez Crosbyja i Malkina

NHL liga: Penguinsi i do četvrte pobjede u nizu

Noćas su odigrane dvije utakmice najjače hokejaške lige svijeta (NHL) u kojima su domaćini, Pittsburgh Penguinsi i Ottawa Senatorsi, ostvarili dvije pobjede...

Pittsburgh je i nakon četvrte odigrane utakmice ostao neporažen, te sa tri pobjede, u regularnom djelu utakmice, i jedne nakon produžetaka vodi u Istočnoj konferenciji sa sedam bodova. Noćas su Penguinsi na svom ledu slavili protiv Florida Panthersa sa 4-2, a pogodak odluke u posljednjoj trećini, za vodstvo 4-2, postigao je James Neal. Ovo je najbolji start Pittsburgha u sezonu u posljednjih 17 godina, a to je još značajniji rezultat kada se zna da su to ostvarili bez svoja dva najbolja igrača, Kanađanina Sidneyja Crosbyja i Rusa Evgenija Malkina. Golman Penguinsa dao je veliki obol u pobjedi svoje momčadi obranivši čak 32 udarca upućena od strane hokejaša Floride.

U drugoj utakmici igranoj u noći sa utorka na srijedu, Ottawa je slavila protiv Minnesote nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca, iako su 18 minuta prije kraja utakmice zaostajali dva gola. Nick Johnson zabio je za 3-1 vodstvo Minnesote početkom posljednje trećine, a nakon toga je uslijedio veliki preokret. Chris Neil i Collin Greening zabili su za izjednačenje u razmaku od svega dvije minute, te je rezultatom 3-3 završio regularni dio utakmice. U produžecima također nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

Ottawa je bila nepogrešiva u svojem izvođenju penala, dok je s druge strane za Minnesotu promašio Finac Mikko Koivu. Završilo je 3-1 za Penguinse.

3. Dallas 3 1 1 0 1 4
4. Minnesota 3 1 0 1 1 3