NHL liga: Novi poraz Penguinsa bez Crosbyja

Ponedjeljak je bio dan gostiju u najjačoj hokejaškoj ligi svijeta, NHL ligi. Tako su gosti slavili u tri od četiri odigrane utakmice, a jedinu domaću pobjedu upisao je Colorado protiv Detroita s 5-4.

Boston Bruinsi slavili su na gostovanju kod Pittsburgh Penguinsa 4-2. Treća je to uzastopna utakmica koju za Penguinse zbog potresa mozga nije igrao njihov najbolji igrač Sidney Crosby i treća u kojoj su poraženi. Bruinsi su do trijumfa došli furioznom igrom u posljednjoj trećini u koju su ušli sa zaostatkom 2-0. Točnije, imali su Bruinsi dva gola minusa sve do tri minute i 23 sekunde prije kraja, kada je Zdeno Chara otvorio golijadu, na koju su se nadovezali Brad Marchand, Mark Recchi i Gregory Campbell.

Colorado je do trijumfa nad Detroita stigao sjajnom prvom trećinom u kojoj su postigli četiri gola, od čega su dva djelo Matta Duchenea. Kasnije su se u strijelce upisali i Paul Stasny, Kevin Porter i David Jones. Kod Red Wingsa su golove zabili Brian Rafalski, Henrik Zetterberg, Tomas Holmström i 22-godišnji Slovenac Jan Muršak, kojem je to bio debitantski gol u NHL ligi.

U preostala dva odigrana susreta Phoenix je do treće pobjede u četiri zadnja susreta došao u gostima kod St. Louisa s 4-3, dok je Toronto slavio kod Los Angelesa 3-2 golom Nikolaja Kulemina u petoj minuti posljednje trećine. Torontu je to bila treća uzastopna pobjeda, a u gostima nisu poraženi od 18. prosinca prošle godine kada ih je svladao Vancouver 4-1.