NHL liga: Kingsima 99. kalifornijski derbi

Prvim hat-trickom u karijeri Teddy Purcell predvodio je Tampa Bay do pobjede 8-3 protiv Phoenixa...

Lightning je na taj način prekinuo svoju seriju od tri poraza, ali i Phoenixov niz od osam pobjeda. Purcellu su se pridružili Martin St. Louis s dva gola i asistencijom, te Vincent Lecavalier s pogotkom i čak četiri asistencije. Steven Stamkos je, pak, postigao svoj 41. zgoditak ove NHL sezone i vodeći je strijelac lige. Po ukupnoj učinkovitost (golovi i asistencije) zaostaje jedan bod za Vancouverovim Danielom Sedinom. Impresivan je i učinak St. Louisa (22 gola, 50 asistencija) koji već petu sezonu zaredom ima najmanje 20 golova i 50 dodavanja za pogodak.

Tampa je otvorila utakmicu serijom 7-0 do polovice druge trećine, a onda je ipak dopustila i gostima do dođu malo do zraka. Osam golova je, međutim, najviše što su Coyotesi primili ove sezone.

Pogotkom Williea Mitchella u sedmoj minuti posljednje trećine Los Angeles je došao do slavlja 3-2 u 99. derbiju protiv kalifornijskog rivala Anaheima. Ryan Smyth i Anže Kopitar također su pogađali za Kingse koji su ovom pobjedom prestigli Duckse na ljestvici izjednačene Zapadne konferencije.

Patrick Marleu je u petoj minuti produžetka zabio svoj drugi pogodak večeri za pobjedu San Josea 3-2 u gostima kod Pittsburgha. Peta je to uzastopna pobjeda Sharksa, a njome su preuzeli prvo mjesto Pacifičke divizije od Phoenixa. Tyler Kennedy je bio dvostruki strijelac za Penguinse koji su poraženi treći put zaredom.

7. Calgary 62 22 9 8 8
8. Minnesota 60 26 6 6 6