NHL liga: Boston osigurao doigravanje, rekord Pittsburgha

Hokejaši Boston Bruinsa postali su peta momčad u NHL ligi koja je osigurala doigravanje. Učinili su to gostujućom 2-1 pobjedom nad Philadelphia Flyersima...

Gol koji je Bruinsima donio plasman u doigravanje zabio je Brad Marchand tri minute i 43 sekunde prije kraja susreta u situaciji s igračem više. Bio je to njegov 20. ovosezonski gol i prvi u zadnjih 13 utakmica. Na vratima Bruinsa vrlo dobar je bio Tim Thomas s 27 obrana, a jedini put morao je vaditi pločicu iz mreže nakon udarca Krisa Versteega. Prethodno ovom susretu Flyersi, vodeća momčad Istočne konferencije, bili su neporaženi u regularnih 60 minuta u devet uzastopnih utakmica.

Pittburgh Penguinsi savladali su na domaćem ledu Florida Pantherse 2-1 i tako u četvrtoj uzastopnoj utakmici upisali pobjedu nakon penala. Četiri uzastopne pobjede nakon penala rekordno je ostvarenje otkako se NHL liga igra u aktualnom formatu (od sezone 2005/06).

U regularnom dijelu za Penguinse je zabio Ben Lovejoy, iz penala su precizni bili Aleks Kovaljev i James Neal, dok je vratar Marc-Andre Fleury zaustavio 37 udaraca prema vratima.

Vancouver Canucksi trijumfirali su sa 4-1 na gostovanju kod Columbus Blue Jacketsa i tako po prvi put u 40-godišnjoj klupskoj povijesti došli do 50 pobjeda u sezoni. Bila je to osma uzastopna gostujuća pobjeda Canucksa čime su izjednačili klupski rekord (iz 2004.), te deseta ukupno u zadnjih 11 utakmica. Chris Higgins upisao je dva gola i asistenciju, suparničku mrežu zatresli su kod pobjedničkog sastava i Christian Ehrhoff i Henrik Sedin, dok je rezervni vratar Canucksa Cory Schneider zaustavio 39 udaraca prema svom golu.

10. St. Louis 75 27 7 9 9
11. Minnesota 75 29 6 8 8