NHL doigravanje: Sharksi ipak u finalu Zapada

Detroit Redwingsi ipak nisu uspjeli izbaciti San Jose iako su izborili sedmu odlučujuću utakmicu.

San Jose Sharksi uspjeli su plasirati se u finale Zapada doigravanja u NHL ligi. Nakon što je Detorit seriju na četiri pobjede izjednačio poslije uvodna tri poraza, sedma utakmica serije otišla je na stranu domaćina koji je slavio 3-2.

Sharksi su bolje otvorili dvoboj i nakon uvodne trećine uživali su dva gola prednosti (Devin Setoguchi, Logan Couture), što je u središnjem periodu igre Detroit, preko Henrika Zetterberga, uspio tek smanjiti.

Priliku za postati junakom utakmice tako je dobio, i iskoristio ju, Patrick Marleau, jedan od onih koje se prošle sezone najviše krivilo za poraz San Josea u finalu Zapada (Chicago dobio tu seriju 4-0). Zabio je za 3-1 nešto manje od osam minuta prije kraja utakmice. Konačan rezultat dvije minute potom postavio je Pavel Dacjuk.

Svakako treba spomenuti ponovno dobro raspoloženog vratara Sharksa, Anttija Niemmija. Sakupio je 38 obrana.

San Jose je i u prošlogodišnjem doigravanju, također u konferencijskom polufinalu, eliminirao Red Wingse. Činilo se da će lakoćom to ponoviti nakon što su u seriji na četiri pobjede poveli 3-0, međutim, ubrzo su se našli pred mogućnosti da postanu tek četvrta momčad u povijesti najjače svjetske lige u hokeju na ledu koja bi se od doigravanja oprostila nakon tri uvodne pobjede.

Borbu za Stanley Cup Sharksi će tražiti protiv Vancouver Canucksa, omjerom najbolje momčadi lige, kojima je na startu doigravanja također trebalo sedam utakmica da svladaju branitelja naslova, Chicago. I to nakon 3-0 vodstva. U polufinalu Zapada su s 4-2 bili bolji od Nashville Predatorsa.

Prva utakmica igra se u nedjelju u Vancouveru.

Podsjetimo, finale Istoka igrat će Boston Bruinsi (3) i Tampa Bay Lightning (5).