Nezadržljivi Kingsi

NHL doigravanje: LA Kingsi poveli protiv Coyotesa 1-0

Čak ni tjedan dana odmora nije ohladilo sjajne hokejaše Los Angeles Kingsa. U prvoj finalnoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije NHL lige slavili su protiv Phoenixa 4-2...

Pobjeda za osme nositelje Zapada utoliko je vrijednija što je ostvarena na ledu gostujuće Jobing.com Arene. Kingsi sada imaju omjer 9-1 u ovosezonskom doigravanju kao i nevjerojatnih šest uzastopnih gostujućih pobjeda.

Čak je 48 puta Los Angeles pucao prema suparničkom golu, što je 21 udarac više od domaćih Coyotesa. Dva je gola pospremio Dwight King, a po jedan Anže Kopitar i Dustin Brown. Na vratima je Jonathan Quick skupio 25 obrana, a Brown je uz gol upisao i jednu asistenciju, te sada ima ukupno 13 poena u ovosezonskom doigravanju (7 golova + 6 asistencija).

Iako je u prvoj trećini Los Angeles imao prednost u udarcima 17-4, rezultat nakon prvih 20 minuta bio je izjednačen 1-1. I nakon drugih 20 minuta rezultat je poravnat (2-2), a Kingsi su susret riješili u posljednjoj dionici koju su dobili 2-0. Golove za Phoenix postigli su Derek Morris i Mikkel Bødker.

Kingsi su dobili osam od 14 serija doigravanja nakon dobivanja prve utakmice. Podsjećamo u ovo su doigravanje ušli kao potpuni autsajderi i potom postali prvi osmi nositelji koji su izbacili prva dva nositelja (Vancouver i St. Louis) u istoj sezoni. Druga utakmica serije igra se u utorak navečer također u Phoenixu.(TS)