NHL All-Stars: Momčad Lidströma slavila 11-10

Raleigh, grad NHL momčadi Carolina Hurricanesa, bio je domaćin novom izdanju NHL All-Stars utakmice u kojoj su se sučelile momčadi Erica Staala i Nicklasa Lidströma...

Naime, ova dva aktivna hokejaša bili su kapetani suprotstavljenih momčadi, te su sami popunjavali igrački kadar s obje strane uoči utakmice. Može se govoriti da je Staalova momčad bila domaćin i u srcima navijača tog ogleda, budući da je Staal centar Caroline i njen ponajbolji igrač. No, sve je okončano slavljem suparnika, legendarni švedski 41-godišnji branič Detroita Lidström i njegova momčad su slavili 11-10.

Kao i svaka, tako je i ova All-Stars utakmica obilježena pogocima i napadačkim akcijama, dok se obrambeno niti jedan sastav nije previše trsio. Isto tako, ovom prilikom su oba sastava zabijala u serijama. Primjerice, u prvoj je trećini Staalova momčad krenula s 4-0, ali tih 20 minuta je završilo bez pobjednika, s 4-4, nakon četiri pogotka suparnika.

Serije u nastavku utakmice su bile učinkovitije od strane Lidströmove momčadi jer su oni zabijali tri u nizu, a igrači Staalove momčadi dva u nizu. Sve je tako okončano slavljem 11-10 Lidströma i njegove odabrane družine.

Za MVP-a All-Stars utakmice je izabran igrač Chicaga Patrick Sharp (iz Lidströmove momčadi) koji je postigao pogodak uz dvije asistencije, a recimo da je na ogledu nastupio i slovenski hokejaš Anže Kopitar u pobjedničkoj momčadi. Sve je začinio sa dva pogotka.

Spomenimo tek da je All-Stars utakmica bila donekle okrnjena jer na njoj nisu nastupile dvije velike sadašnje zvijezde NHL lige. Sydney Crosby igrač Pittsburgha nije igrao zbog potresa mozga, a njegov timski kolega Jevgenij Malkin nije igrao zbog ozljede koljena. Inače, prošlih se godina All-Stars utakmica igrala modusom Istok protiv Zapada, dok su od 1998. do 2003. godine Sjevernoamerikanci igrali protiv Europljana.