Četvrti tjedan NFL-a

NFL: Nevjerojatan preokret Lionsa, Rodgers s Green Bayom do rekorda

Četvrti vikend u NFL-u (ligi američkog nogometa) obilježili su igrači Detroit Lionsa i njihov dodavač Matthew Stafford.

Matt Stafford, prvi izbor drafta prije dvije godine, igrao je sa svojim Lionsima u svom rodnom gradu Dallasu i svi su sa nestrpljenjem očekivali ovu utakmicu. Stafford je pokazao da će biti veliki igrač, a veliku podršku je imao i Calvinu Johnsonu.

Dallas je prevođen odličnim Tonyjem Romom imao na početku treće četvrtine prednost od 24 poena, ali je Detroit uspio preokrenuti i doći do pobjede 34-30, baš kao i prošle nedjelje kada je protiv Minnesote uspio preokrenuti minus od 20 poena i doći do pobjede.

Detroit nakon četiri odigrana kola ima uz Green Bay Packerse najbolji skor u ligi 4-0 i to je prvi put nakon 1980. godine da su njegovi nogometaši sezonu otvorili sa četiri pobjede. Pobjeda protiv Dallasa im je inače osma uzastopna i to nakon što su u novembru prošle godine bili najgora momčad lige svih vremena sa 26 uzastopnih poraza.

Noć za pamćenje imao je i Aaron Rodgers koji je aktuelne prvake Green Bay Packerse vodio do četvrte pobjede. Rodgers je postavio rekord karijere po broju osvojenih yardi (408) i izjednačio rekord karijere po broju TD dodavanja (četiri). Njegova momčad je bila bolja od Denvera sa 49-23.

Veteran Matt Hasselbeck je sa tri dodavanja za TD vodio Tennessee Titanse do pobjede protiv Clevelanda 31-13, Kansas City je nanio Minnesoti četvrti uzastopni poraz, dok su San Francisco 49ersi uspjeli preokrenuti 3-20 na poluvremenu utakmice protiv Philadelphia Eaglesa na 24-23 na kraju utakmice.

Rex Ryan, koji je devet godina radio u Baltimore Ravensima, stigao je u taj grad ovaj put na klupi NY Jetsa i slavio pobjedu rezultatom 34-17, a San Diego je protiv Miamija opravdao ulogu favorita i upisao pobjedu rezultatom 26-16. Treba još istaći sjajnu igru Tarvarisa Jacksona u dresu Seattlea (319 yds, 3 TD), ali ni to nije bilo dovoljno da se pobijede sjajni Atlanta Falconsi.