Natko fenomenalan treći u superkombinaciji!

Odličnim vožnjama u spustu i slalomu, hrvatski 23-godišnji skijaš Natko Zrnčić-Dim osvojio je treće mjesto u superkombinaciji u Svjetskom kupu u američkom Beaver Creeku…

Zrnčić-Dim bio je na djelidbi 14. mjesta nakon spusta, ali je izvrsnim nastupom u slalomu, u kojem je imao drugo najbrže vrijeme, stigao do četvrtog jako velikog rezultata u karijeri. Ovo mu je, naime, treće postolje u karijeri u Svjetskom kupu, drugo u superkombinaciji (jednom u klasičnoj kombinaciji), a u toj disciplini bio je i brončani na Svjetskom prvenstvu prošle sezone u Val d'Isereu, početkom ove godine.

Tako je Zrnčić-Dim novim izvrsnim rezultatom u karijeri osigurao drugo postolje za hrvatsko muško skijanje ove sezone, nakon što je Ivica Kostelić bio drugi u slalomu u finskom Leviju.

Nažalost, Ivica Kostelić morao je odustati od ove utrke, budući da zbog obnovljene ozljede leđa koja mu se dogodila u četvrtak (ukočena leđa), nije mogao nastupiti na tom treningu, zbog čega nije stekao pravo nastupa na utrci u petak.

Pobijedio je Švicarac Carlo Janka, koji je u spustu bio treći, sa 32 stotinke zaostatka za najbržim sunarodnjakom mu Didierom Defagom, koji je na kraju bio drugi, sa samo šest stotinki sekunde bržim vremenom od Zrnčića-Dima, iako je u spustu stvorio zalihu od sekunde i 46 stotinki pred hrvatskim skijašem. No, Natko ne treba biti razočaran, jer je isto tako i on imao 8 stotinki prednosti pred četvrtim Francuzom Jean-Baptisteom Grangeom. Za Jankom je Zrnčić-Dim na kraju zaostao 49 stotinki sekunde.

Kad je u pitanju hrvatsko alpsko skijanje, sve je dosad počinjalo i završavalo s Janicom i Ivicom Kostelić. Je li Hrvatska spremna za novu skijašku zvijezdu?, bilo je pitanje upućeno 23-godišnjem skijašu.

'Ja sam spreman', odgovorio je Natko uz osmijeh nastavivši:

'Ivica Kostelić super je dečko i stvarno mi je žao što se ovdje nije natjecao. Ozlijedio je leđa. Nadam se da će se vrlo brzo vratiti.'

'Istina, teško je izaći iz sjene Kostelićevih. I Janica i Ivica odlični su skijaši i vrlo dobri sportaši. Sretan sam što mi uspijeva da se moji rezultati ipak prepoznaju', rekao je Zrnčić-Dim.

Drugi hrvatski predstavnik na utrci superkombinacije, Ivan Ratkić, zauzeo je 31. mjesto, zaostavši ukupno za Jankom 6 sekundi i 80 stotinki.

U subotu će skijaši na stazi Birds of Prey voziti spust, a u nedjelju veleslalom.