Dvostruka pobjeda hrvatskih skijaša!

Dan za povijest: Ivici trijumf u superkombinaciji, Natko drugi!

Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim osvojili su prvo i drugo mjesto na superkombinaciji u Chamonixu!

Hrvatski skijaši ostvarili su prvu povijesnu dvostruku pobjedu! Na superkombinaciji u Chamonixu Ivica Kostelić odvezao je senzacionalni slalom i probio se s 24. mjesta do pobjede, dok je Natko Zrnčić Dim uzeo drugo mjesto, ispred Aksela Lunda Svindala.

Ivica je u spustu zaostao za vodećima čak 2.50 sekunde, no u slalomu je iskoristio dobar startni broj i odlične uvjete na stazi te postavio odlično vrijeme, koje do kraja nitko nije uspio poboljšati. Redom su padali, od ozbiljnih konkurenata, Bank, Zurbruggen, Fill, Baumann i na kraju Svindal, za novi veliki trijumf našeg najboljeg skijaša.

Natko Zrnčić-Dim odlično je odradio spust i držao šesto mjesto uoči slaloma. Na kraju je zaostao 0.51 sekundi iza Ivice što je bilo za dvije stotinke bolje od Svindala. Tako se na pravi način vratio u top formu nakon padova i velikih problema koje je imao posljednjih tjedana.

Valja spomenuti da u Chamonixu nisu nastupili Bode Miller, Benjamin Raich, Didier Cuche, Jean Baptiste Grange i Carlo Janka, što je olakšalo posao našima.

I preostala dva hrvatska skijaša su postigli značajan uspjeh. Dalibor Šamšal zauzeo je 25. mjesto, dok je Tin Široki bio 29. Obojica su dobili bodove u Svjetskom kupu.

Kostelić je ovom pobjedom, sedmom ove sezone i 18. u karijeri, osigurao mali Kristalni globus u superkombinaciji. U ukupnom poretku Kostelić vodi sa 1178 bodova, a slijede Švicarci Silvan Zurbriggen sa 703, te Didier Cuche sa 673 boda. To znači da Kostelić ima 475 bodova više od Zurbriggena.

Koliko je Kostelić blizu osvajanja Svjetskog kupa najbolje govore podaci o posljednja dva pobjednika. Prošle sezone Švicarac Carlo Janka osvojio je veliki kristalni globus sa 1197 bodova, a Kosteliću do te brojke nedostaje još samo 19 bodova. Sezonu ranije Svindal je slavio sa 1009 bodova, a Kostelić ga je već sada pretekao za 169 bodova.