francuski okršaj

Senzacija u polufinalu Lige prvaka: Autsajder srušio bogati PSG

Nantes je kreirao senzaciju u francuskom okršaju u polufinalu Lige prvaka.

Slavlje Nantesa (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Rukometaši Nantesa su u prvom polufinalu završnog turnira Lige prvaka u Kölnu napravili veliko iznenađenje pobijedivši bogati Paris St. Germain s 32:28 (17:14).

Iako autsajder, Nantes je posve zasluženo došao do pobjede u francuskom obračunu jer je vodio od 10. minute do samog kraja, čak i sa šest razlike.

PSG je pet minuta prije kraja došao na samo gol zaostatka (28:29), no potom je vratar Cyril Dumolin obranio sedmerac Hansenu, da bi Nantes s dva igrača dvije minute prije kraja zabio gol za 31-28.

PSG, kojeg vodi naš Noka Serdarušić, tako je još jednom ostao bez naslova. Lani je izgubio u finalu od Vardara, a preklani je u polufinalu ispao od Kielcea.

Kod Nantesa su prednjačili s po osam golova Nicolas Tournat i veteran Kiro Lazarov, a kod PSG-a je Nedim Remili dao šest, a Mikkel Hansen pet golova. Hrvatski reprezentativci Jerko Matulić kod Nantesa i Luka Stepančić kod PSG-a ostali su bez učinka.

U drugom polufinalu u 18 sati igraju prvak Vardar iz Skopja i još jedna francuska momčad Montpellier.