spektakularno finale

Nakon velike drame i peteraca vaterpolisti Srbije obranili su naslov prvaka Europe

Vaterpolisti Srbije obranili su naslov prvaka Europe.

Vaterpolisti Srbije uspjeli su obranili naslova prvaka Europe, nakon što su boljim izvođenjem peteraca slavili protiv domaćina Španjolske. Regularni dio utakmice završio je rezultatom 7:7, a onda je Srbija pogodila svih pet udaraca s pet metara, dok je Španjolska pogodila tri od četiri.

Srbija je po četvrti put zaredom i peti put otkako nastupa kao samostalna država osvojila naslov prvaka Europe.

Španjolska je sjajno otvorila utakmicu i vodila cijelo prvo poluvrijeme, a onda je u nastavku Srbija preuzela vodstvo i natjerala domaćina da lovi zaostatak. Španjolci su to i napravili, imali 15-ak sekundi prije kraja priliku povesti 8:7, no nisu se usudili na udarac.

Španjolska je po drugi put osvojila srebrnu medalju, te četvrtu sveukupno s europskih natjecanja. Prva je to medalja za Španjolce nakon 2006. godine i bronce iz Beograda.