Bolji od Mađara

Pobjeda nad Mađarima! Hrvatska osvojila brončanu medalju na SP

Nakon poraza od Italije u polufinalu SP-a naši vaterpolisti su osvojili brončanu medalju u srazu s Mađarima.

Kraj utakmice: Umalo su naši reprezentativci izgubili dobivenu utakmicu. Imali su mađarski igrači šansu za izjednačenje čime bi utakmicu odveli u produžetak. Ipak, uspjeli smo sačuvati pozitivan rezultat i osvojiti brončanu medalju.

Naši vaterpolisti su prvih 20-ak minuta utakmice odigrali fantastično, a kasnije su ipak malo pali u igri. Mađari su odigrali malo čvršće u obrani i na neki način nam 'odsjekli' vanjske napadače, a nismo iskoristili nekoliko dobrih šansi. Na kraju nas je spašavao Josip Pavić koji je pri kraju utakmice imao nekoliko sjajnih obrana i tako se na neki način iskupio za loš dan protiv Italije.

Koliko god bilo lijepo vratiti se s medaljom sa Svjetskog prvenstva i dalje ostaje gorak okus zbog polufinalne utakmice s Italijom. Kada se vidi kako smo protiv Mađara odigrali, barem u prvih 20 minuta, onda je još teže prihvatiti onako lošu igru cijele momčadi. Treba dobro analizirati tu utakmicu, a izborniku Rudiću i igračima ipak čestitati. Ipak je malo hrvatskih reprezentacija koji se mogu pohvaliti uzastopnim osvajanjem medalja na velikim natjecanjima.

Imali su Mađari 40-ak sekundi prije kraja šansu za izjednačenje. Treću osobnu dobili su Bošković i Bušlje, ali udarac Mađara u tom je trenutku završio u našem bloku. Na kraju smo sačuvali loptu za konačnih 12-11!

12-11 Biros. Ponovo igrač više i sada je samo 'plus jedan' minutu do kraja

12-10 Denes Varga. Smanjili su Mađari opet na dva razlike

12-9 Buljubašić. Važan je pogodak postigao Buljubašić iz polukontre.

Pavić je obranio jako važan šut. Denes Varga je imao otvoreni šut za 'minus jedan', ali Pavić je branio. S druge strane ni Sandro Sukno nije uspio iskoristiti polukontru. U sljedećem napadu Pavič opet brani Vargi.

Treća četvrtina: Mađari su posljednjih nekoliko minuta ove četvrtine odigrali malo čvršće u obrani udaljivši naše vanjske igrače od Szecsija. S druge strane mađarski su igrači pokazali sigurnost u situaciji s igračem više i smanjili na dva pogotka razlike.

11-9 Denes Varga. S druge strane Mađari postižu treći pogodak za redom i to treći put s igračem više. Mađari su se vratili u utakmicu

Nevjerojatno je da su nam suci poništili pogodak. Igrali smo dobru akciju s igračem više, Bošković je dodao Buriću 'na staticu', ali suci su procjenili da je naš igrač bio unutar dva metra od gola kada je primio loptu

11-8 Hosnyanszky. Novi igrač više za Mađare, Kemeny uzima time-out, a njegovi vaterpolisti nakon predaha igraju dobru i uigranu akciju

11-7 Biros. Mađari odmah vraćaju na četiri pogotka. Isključen je bio Joković.

11-6 Bošković. Igrač više za Hrvatsku. Rudić je uzeo time-out, naši igrači su smireno gradili napad, a Bošković ga je završio svojim četvrtim pogotkom

10-6 Kiss. Igrač više za Mađare, a Kiss ga je sigurno iskoristio

10-5 Burić. Nevjerojatno dodavanje Boškovića. Prebacio je loptu praktično preko cijele mađarske obrane, a Burić je to dodavanje udarcem 'iz prve' odlično iskoristio

9-5 Harai. Sjajan pogodak mađarskog sidruna. Primio je loptu, okrenuo Burića i postigao gol.

9-4 Bošković. Sjajno otvaranje treće četvrtine naše reprezentacije. Dobud je izborio peterac, a Bošković ga sigurno realizirao.

Druga četvrtina: Mađari su malo konsolidirali redove, ali mi i dalje igramo odlično. Buljubašić je igrao dobro cijelu četvrtinu kao i naši bekovi koji su sjajno čuvali Mađare. I dalje čudi činjenica kako mađarski vaterpolisti imaju previše promašaja iz situacija kada mogu postići pogodak.

Opet nismo iskoristili igrača više. Velika šteta jer smo mogli otići na praktično nedohvatljivih +5.

8-4 Buljubašić. Kakav pogodak Buljubašića! Šut s 10-ak metara od žabicu prevario je Nagya, a mađarski izbornik Kemeny je nakon ovog gola zamijenio vratara. U bazenu je sada Szecsi. Hrvatska ovakvu zamjenu u polufinalu nije mogla napraviti jer je Rudić u Šangaj poveo samo Pavića.

Prvi put smo promašili igrača više. Realizacija je sada 3/4.

7-4 Steinmetz. Sličan pogodak Bušljinom. Iskusni sidrun Mađara dobio je loptu na drugoj stativi, a Pavić je bio apsolutno nemoćan

7-3 Bušlje. Nastavlja se 100%-tni učinak naše reprezentacije s igračem više. Paškvalin je izborio isključenje, a Bošković sjajno uposlio Bušlju 'na drugoj stativi'. U sljedećem napadu Pavić je uspio obraniti odličan udarac Steinmetza

6-3 Denes Varga. Pogreška na pogrešku s obje strane u samo par sekundi, a onda se jedan od braće Varga našao praktično sam pred Pavićem i smanjio rezultat na tri razlike

6-2 Sukno. Buljubašić je povukao kontranapad, a pratio ga je Paškvalin na kojem je Kiss skrivio peterac. Sandro Sukno ga je sigurno realizirao.

Prva četvrtina: Praktično je nevjerojatno vidjeti kako Hrvatska igra dobro u ovoj utakmici, a sjetiti se jako loše utakmice s Talijanima prije dva dana. Da smo igrali tada barem upola ovako dobro sada bi gledali Talijane kako se s Mađarima bore za broncu, a mi se pripremali za finale sa Srbijom. Ipak, treba biti iskren i reći kako Mađari izgledaju potpuno nezainteresirano za ovu utakmicu...

5-2 Buljubašić. Novi igrač više za Hrvatsku i novi pogodak. Dobud je izborio isključenje protivnika, a nakon nekoliko dodavanja Buljubašić je postigao svoj prvi pogodak na utakmici.

4-2 Madaras. Isključen je bio Burić, a ljevoruki Madaras je Pavića savladao s desnog krila

4-1 Joković. Nevjerojatno dobro igra Hrvatska. Praktično sve što uputimo na gol u njega i ulazi. Ljevoruki Joković je svoj prvi pogodak postigao s vanjske, 'bekovske' pozicije

3-1 Biros. Peterac je skrivio Obradović nakon što je par sekundi dobio isključenje. Stasiti cavtaćanin je u jednoj akciji dobio dvije osobne pogreške, a Mađari smanjili rezultat

3-0 Bošković. Prvi igrač više za Hrvatsku i novi pogodak. Isključen je bio Madaras, a jedini Hrvat koji igra u Mađarskoj je bio neumoljiv s vanjske pozicije

Mađari u prve četiri minute praktično nisu opucali na Pavićev gol. Naša obrana igra odlično, a posebno prednjače bekovi Burić i Bušlje. Izgleda da je poraz od Srbije ozbiljno uzdrmao Mađare.

2-0 Dobud. Strašan pogodak našeg prvog sidruna. Dobio je loptu na 2 metra, a onda iz okreta odlično savladao mađarskog golmana

1-0 Bošković. Otvorila se pozicija najboljem hrvatskom napadaču sa 7 metara i on je odmah opucao na gol i prevario vratara Nagya.

Prva dva napada Hrvatska je igrala preko Dobuda. Naš sidrun prvi put nije uspio doći do lopte, a drugi put je napravio kontraprekršaj tako da ništa nije bilo od udarca na gol.

Hrvatska u utakmicu kreće u uobičajenom sastavu: Pavić - Dobud - Joković, Bošković, Burić, Sukno, Barač.

I Hrvatska i Mađarska su očekivale da igraju finale ovog SP-a, a ne utakmicu za treće mjesto. Mađari su u polufinalu protiv Srbije izgubili gotovo nemoguće, a Hrvatska je pružila neprepoznatljivu igru u utakmici protiv Italije. Obje momčadi žele brončanom medaljom izprati gorak okus polufinala...