večer golijada

Montreal ne posustaje: Na samo dvije pobjede od NHL rekorda!

Hokejaši Montreal Canadiensa produžili su svoj pobjednički niz na startu NHL sezone na osam utakmica 7-2 pobjedom na gostovanju kod Buffalo Sabresa...

Nakon što je Carey Price sačuvao mrežu gostiju na samom početku, prvi je pogodak postigao Dale Weise (14:35), da bi već u prvoj minuti druge trećine Brendan Gallagher (20:45) povisio na 2-0. Domaći su uspjeli poravnati preko Matta Moulsona (24:49) i Ryana O'Reillyja (31:04), no Torrey Mitchell (33:31) i Andrej Markov (38:22) do kraja drugog dijela vratili su prednost Canadiensima, da bi Gallagher (40:27) i u trećoj trećini postigao pogodak već u prvoj minuti, te praktički riješio dvoboj. U završnici su Max Pacioretty (51:11) i Dale Weise (55:23) povećali prednost gostiju na konačnih 7-2.

Canadiensi su tako stigli na samo dvije pobjede od rekorda po broju uzastopnih pobjeda na startu sezone u NHL-u, kojega sa 10 uzastopnih uspjeha drže Toronto Maple Leafsi iz sezone 1993/94. i Buffalo Sabresi iz sezone 2006/07.

Los Angeles Kingsi ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši na svom ledu Carolina Hurricanese s 3-0 uz dva gola Tylera Toffolija i čak 40 obrana Jonathana Quicka. Toffoli (11:06) je prvi gol na utakmici postigao s igračem više na ledu, a taj je rezultat stajao sve do sredine treće trećine kada je Anže Kopitar (48:04) odličnom reakcijom nakon pogreške obrane gostiju povisio na 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Toffoli (57:02) tri minute prije kraja na lijepo dodavanje Milana Lučića.

Igrač večeri bio je napadač Washington Capitalsa Jevgenij Kuznjecov koji je u 7-4 gostujućoj pobjedi svoje momčadi protiv Edmonton Oilersa sudjelovao s tri gola i dvije asistencije. Bila je to peta uzastopna pobjeda Capitalsa kojom su izbili na vrh skupine Metropolitan sa 12 bodova, jednim više od New York Rangersa.

Kuznjecov (3:05, 26:17, 56:59) je postigao prvi, četvrti i sedmi pogodak za Capse, a asistirao je još za peti i šesti koje su postigli Andre Burakovsky (29:26) i Justin Williams (31:49). Za goste su uspješni bili još Nicklas Backstrom (12:07) i Marcus Johansson (19:39), dok su strijelci za domaće bili Benoit Pouliot (10:59), Rob Klinkhammer (15:00), Connor McDavid (20:36) i Ryan Nugent-Hopkins (34:42).

3. St. Louis 5 2 0 21 17 10
4. Minnesota 4 1 1 17 17 9