Brane naslov iz Tunisa

Mladi rukometaši bolji od Bahreina, za polufinale SP-a slijedi Srbija

Hrvatski rukometaši do 19 godina savladali su Bahrein 32-22 u 4. kolu skupine A Svjetskog prvenstva mlađih juniora koje se održava u Argentini.

Nakon poraza od Švedske rukometaši izbornika Silvija Ivandije morali su pobijediti slabašni Bahrein kako bi si stvorili dobru poziciju uoči posljednjeg kola skupine u kojem im je dovoljan i neriješeni ishod protiv mladih Srba da se plasiraju u polufinale prvenstva.

Hrvatska je tijekom čitave utakmice kontrolirala rezultat, ali se do kraja prvoga poluvremena nikako nije uspijevala odvojiti od upornih rukometaša Bahreina. Na odmor se otišlo s malom prednošću hrvatskih rukometaša 12-10.

U nastavku su mladi "kauboji" krenuli serijom 4-0. Do kraja utakmice razlika je samo rasla i na kraju se zaustavila na okruglih plus 10. Najefikasniji kod Hrvatske bio je Luka Šebetić sa devet pogodaka, ali i stopostotnim učinkom. Ante Kaleb dodao je još šest golova, dok je kod Bahreina Sajjad Merza postigao šest golova.

Hrvatsku danas (ponedjeljak) očekuje posljednji dvoboj skupine, ujedno i odlučujući protiv Srbije. Ukoliko Ivandijini rukometaši pobjede ići će u polufinale neovisno o ishodu utakmice Švedska – Slovenija.

Čak bi i remi bio dovoljan za prolaz u polufinale s obzirom da nas njime Srbi ne bi prestigli, a sa Slovencima imamo bolji međusobni omjer (u slučaju njihove pobjede nad Švedskom). Jedino poraz od Srba znači oproštaj od borbe za medalje.

Utakmica je na današnjem programu prva na rasporedu s početkom u 19 sati.