Mogli i pobijediti

'Medvjedi' tijesno poraženi od neugodnih Čeha nakon kaznenih udaraca!

Medvjedi su prvi dan 2. memorijalnog turnira Ferdo Spajić počeli porazom nakon izvođenja kaznenih udaraca od čeških Vitkovica 2:3.

No, unatoč rezultatu u Ledenoj dvorani Doma sportova pokazali su borbenost i dobru igru. Vratar Michael Ouzas nije se ni u snu nadao ovakvom početku susreta s Vitkovicama. Medvjedi se nisu još dobro ni ugrijali i već su primili dva gola.

U prvoj minuti, u razmaku od samo 19 sekundi, Lukas Klimek i Jiri Burger uspjeli su Ouzasa iznenaditi dvaput. Prvo se u 24. sekundi u strijelca upisao Klimek, dok je Burger bio asistent, da bi u 43. sekundi gol zabio Burger koju mu je asistirao Klimek.

"Brzo smo dobili dva gola, ali to se dogodi. No, nismo se predali, već smo išli do kraja. Sve smo bolji iz utakmice u utakmicu. Iduću ćemo pokušati početi bez ta dva gola. U drugoj trećini vodili smo igru, da bi na kraju preokrenuli cijeli susret. Trener je bio zadovoljan", prokomentirao je napadač Tom Zanoski koji je zbog ozljede propustio utakmicu s Dornbirnom i Kolin Cup u Švicarskoj, osvrnuvši se na atmosferu u Ledenoj.

"Navijači su odlični. Ovo je nešto posebno. Cijela obitelj mi je bila ovdje."

Brzi golovi nisu poljuljali samopouzdanje 26-godišnjeg Kanađanina hrvatskih korijena koji je do izvođenja kaznenih udaraca uspio sačuvati mrežu netaknutom, kao ni ostatku ledene družine. Nekoliko minuta kasnije mlada napadača linija Mislav Blagus - Dominik Kanaet - Sašo Rajsar, koja si je već tijekom prijašnjih pripremnih utakmica osigurala pristojnu minutažu kod trenera Martya Raymonda, zamalo je smanjila razliku. Kanaet je pucao, ali ravno u golmana Filipa Sindelara.

U 12. minuti Petr Puncochar je zaradio isključenje što je odmah iskoristio Robby Sandrock sa svojim već poznatim jakim udarcem s plave linije. Iako su Medvjedi, kojima se u prvoj trećini ozlijedio Frank Banham, imali nekoliko šansi za izjednačenje, na njega su ipak morali pričekati do posljednje trećine.

U glavnoj ulozi ponovo je bio 33-godišnji branič kojemu je ovo već treća sezona u Medveščaku. Gol je bio jako sličan prvom. Vitkovice su imale igrača manje, dvominutnu kaznu u 47. zaradio je Roman Szturc, što je opet s plave iskoristio Sandrock.

"Bilo je odlično, atmosfera i sve. Možda smo u početku bili malo nervozni jer smo željeli impresionirati navijače. Ali nakon dva primljena gola i prvih deset minuta, krenuli smo s našim sistemom igre i pokušali preokrenuti rezultat. Posljednjih 15 minuta bili smo bolji tim. Diktirali smo igru i radili smo ono što smo mi htjeli. Ovo je pripremna utakmica i još moramo raditi na momčadi. Igramo sasvim drugi stil igre. Ove sezone smo brži. Vidim da su i navijači uživali",kazala je Medveščakova šestica.

Budući da je rezultat nakon 60 minuta igre bio izjednačen 2:2, kao i nakon produžetka, pobjedu su odlučivali kazneni udarci. Pogodak za Medvjede jedini je postigao Ryan Kinasewich, dok Andy Delmore, Greg Day, Tom Zanoški i Adam Naglich nisu imali sreće. Kod Vitkovica kaznene su realizirali Viktor Ujčik i Petr Pohl čiji je ujedno bio i pobjednički.

Tijekom posljednje trećine navijači su se prisjetili bivšeg Medveščakovog napadača Johna Hećimovića, koji je također bodrio Medvjede s tribina, skandirajući mu ''Hećimović Ivan'' i ''Javi se'', kao i umirovljenog Miroslava Brumerčika, te ozlijeđenih Joela Prpica i Roberta Kristana.

Protiv Vitkovica prvi put je s Medveščakovom EBEL momčadi zaigrao mladi hrvatski branič Mario Sertić, dok je napadač Pascal Morency, koji je u Zagreb stigao u četvrtak, susret propustio.

Spomenimo još kako će Frank Banham propustiti utakmicu u subotu (20:00) s Zugom zbog istegnuća aduktora, ali na led će se najvjerojatnije vratiti već u nedjelju kada Medveščak igra s Münchenom.