Medvjedi srušili KAC: Prvak i treći put pao u Ledenoj!

Hokejaši Medveščaka učvrstili su se na sedmom mjestu austrijske EBEL lige nakon što su u 43. kolu u Ledenoj dvorani Doma sportova svladali KAC Klagenfurt s 4-2..

Zagrepčani su tako i treći put ove sezone na svome ledu srušili aktualnog prvaka, a ova je pobjeda posebno bitna jer su njome povećali svoju prednost u odnosu na osmoplasirani KAC na pet bodova. Mađarska Alba Volan na šestom mjestu i dalje ima bod više, nakon što je u petak slavila u Jesenicama (6-3).

'Medvjedi' su protiv Klagenfurta poveli s 3-0, ali su do kraja strahovali za pobjedu nakon što su Austrijanci smanjili na 3-2 pet minuta prije kraja. Gostujući trener je na kraju izvukao i vratara ne bi li pokušao uhvatiti produžetak, ali Medveščak je to iskoristio i preko Joela Prpica postavio konačnih 4-2.

Momčad Teda Satora povela je u prvoj trećini s dva pogotka unutar samo 30 sekundi. Najprije je u 11. minuti s igračem više pogodio Alan Letang, da bi pola minute kasnije prednost povećao Thomas Guidarelli. Druga trećina nije donijela promjenu rezultata, a onda je u 47. minuti 'medvjede' dodatno pobjedi približio mladi Slovenac Rok Jakopič. Uslijedili su pogoci Michaela Craiga i Thomasa Hundertpfunda u 52., odnosno 56. minuti, ali završetak je ipak bio sretan za domaće hokejaše.

Medveščaku je ovo treća uzastopna pobjeda, a četvrtu će loviti već u nedjelju kada u Ledenu dvoranu Doma sportova dolazi Linz.