Medvjedi sredili Jesenice i skočili na sedmo mjesto

Hokejaši Medveščaka upisali su 18. ovosezonsku pobjedu u 41. kolu EBEL lige. U Domu sportova slavili su sa 6-5 nakon produžetka protiv Jesenica i s nova dva boda prestigli Klagenfurt na sedmom mjestu na ljestvici...

Medvjedi su do četvrte pobjede nad posljednjeplasiranom momčadi ljestvice u petom međusobnom ovosezonskom dvoboju mogli doći i u regularnom dijelu utakmice, budući su vodili od samog početka (sredinom druge trećine i s tri gola prednosti) a gol za 5-5 primili su u minutu i 34 sekunde prije kraja.

Golovima Aarona Foxa, Jeffreyja Heereme i Saše Rajnara imao je Medveščak na kraju prve trećine prednost 3-1, da bi u 33. minuti na semaforu Doma sportova stajao rezultat 5-2 za domaće nakon što su mrežu slovenskog sastava zatresli i Robby Sandrock i Joel Prpic. Međutim, pad koncentracije uvjetuje dva primljena gola već do kraja prve trećine, a strijelci za goste bili su Andrej Makarov i Mitja Robar.

U posljednjoj su dionici mreže mirovale do samoga kraja kada je produžetak Jesnicama donio Robar svojim drugim golom na utakmici s igračem više.

Pogodak odluke za 6-5 djelo je Brada Smytha u drugoj minuti produžetka, na asistenciju Joela Prpica u trenutku dok su “medvjedi” imali brojčanu nadmoć na ledu.

Sljedeća utakmica koja čeka zagrebački klub je nedjeljni okršaj s Olimpijom, također u Domu sportova.