Medvjedi slavili u zadnjoj minuti s igračem manje!

Nakon što su u nedjelju prvi put ove sezone pobijedili mađarsku Albu Volan, hokejaši Medveščaka prekinuli su još jednu negativnu seriju u EBEL ligi...

Kakva je to drama bila u Ledenoj dvorani, na sreću sa sretnim završetkom za preko 6 tisuća gromoglasnih navijača.U 37. kolu EBEL lige Medvjedi su napokon pobijedili Red Bull iz Salzburga od kojeg su ove sezone izgubili sva četiri puta. Bio je to filmski rasplet utakmice kakav se samo poželjeti može.

Medveščak je poveo u šestoj minuti pogotkom Conrada Martina u situaciji kad su Salzburgu bila isključena dvojica igrača. Red Bull je izjednačio u trećoj minuti druge trećine preko Michaela Schiechla. Jeffrey Heerema je vratio Medvjedima prednost u 45. minuti, a produžetak je Austrijancima osigurao Douglas Lynch devet minuta kasnije.

Pred sam kraj susreta Conrad Martin zaradio je isključenje na pet minuta što znači da je Medveščak u produžetak ušao znajući da će nastavak odigrati kompletno s igračem manje. Austrijanci su napadali, a domaćin se herojski branio uz glasno klicanje publike. A onda je Joel Prpic ukrao jedan pak, sjurio se prema golu gostiju, fintom izbacio austrijskog braniča i zabio za veliku 3:2 pobjedu momčadi Teda Satora.

Kaos koji je tada nastao u dvorani teško je opisati. Bio je to jedan od najvećih sportskih trenutaka u Zagrebu posljednjih godina, kao i navijanje koje dugo nije viđeno iako smo u Ledenoj ove sezone navikli na sjajnu atmosferu uvijek rasprodanih tribina.

Zagrepčani su i dalje na osmom mjestu, a prednost pred Olimpijom su povećali na osam bodova. Medveščak se sada ima priliku uključiti u borbu za peto mjesto koje trenutno drži Alba Volan koja im bježi svega tri boda. Sljedeća ih utakmica očekuje na Novu godinu kada gostuju u Beču kod Vienna Capitalsa.