Izgubili u Linzu

'Medvjedi' porazom startali u novu sezonu EBEL lige!

Hokejaši Medveščaka nisu uspjeli pobjednički otvoriti novu sezonu EBEL lige...

Hokejaši Medveščaka izgubili su susret 1. kola nove sezone regionalne EBEL lige na gostovanju u Linzu, bolji su bili domaći Black Wingsi s 3-2 (2-0, 1-1, 0-1).

Prva trećina protekla je u znaku Linza. Imali su bolji omjer udaraca na gol (15:12), a do 14. minute i dva upisana gola. U 9. je dvominutnu kaznu Medveščakovog braniča Robbya Sandrocka iskoristio trojac Patrick Leahy - Curtis Murphy - Adrian Veideman. Leahy je počeo akciju, Murphy ju je razradio i namjestio pak Veidemanu koji je pronašao put do mreže 26-godišnjeg Kanađanina hrvatskih korijena Michaela Ouzasu. Samo minutu kasnije domaćini su imali još jedan powerplay, u kazni je bio Ryan Kinasewich, ali Medvjedi su se uspjeli obraniti, da bi u 14. ipak primili još jedan pogodak čiji je realizator bio Gregor Baumgartner.

"Kako je utakmica odmicala, tako smo i mi bolje igrali. Svaka utakmica u sezoni je značajna, stoga moramo se trgnuti i u nedjelju dati sve od sebe pred našom publikom" kratko je rekao nakon utakmice Ouzi.

U drugoj i trećoj dionici Medvjedi su više dominirali. Već nakon 43 sekundi igre druge trećine zagrebački oklopnici smanjili su razliku na 1:2. Postava koja se u to vrijeme nalazila na ledu - Sandrock, Sertich, Kinasewich, Day i Morency - izigrala je igrače Linza. Asistenti pogotka bili su Sandrock i Sertich, a strijelac Kinasewich.

"Nismo očekivali tako brzu igru. Počeli smo malo sporije, ali kasnije smo se potrudili i uspjeli smo ih stisnuti. Da smo samo imali bolji početak, vjerujem da bi i rezultat bio bolji. Nadam se da će nam se u nedjelju vratiti neki ozlijeđeni igrači i da ćemo pred našim navijačima odigrati dobru utakmicu",  prokomentirao je prošlosezonski najbolji strijelac Medveščaka.

Tri minute kasnije nakon što su igrači Medveščaka sustigli Linz, ponovo se zatresla mreža. Ali nažalost ne Alexa Westlunda, nego Ouzasova. Gol je zabio bivši Medvjed Mike Ouellette.

Iako su Medvjedi nastavili s pritiskom na domaćine i u posljednjoj trećini, pak nikako nije želio ući u Westlundovu mrežu. Nakon devet pokušaja, tek je deseti završio iza leđa Linzovog vratara i to u posljednjoj minuti s igračem manje na ledu, a za 2:3 zaslužan je Adam Naglich.

Spomenimo da su Medvjedi nastupili u okrnjenom sastavu bez ozlijeđenih prvog vratara Roberta Kristana, napadača Joela Prpica i Franka Banhama te braniča Sashe Pokuloka.

U nedjelju, 11. rujna, Medvjedi će u 2. kolu EBEL-a u Ledenoj dvorani Doma sportova u 17:30 ugostiti češki Znojmo.