Prvijenac Kostovića!

'Medvjedi' konačno iznenadili Vienna Capitalse u Beču!

Hokejaši Medveščaka slavili su u 5. kolu EBEL lige u Beču protiv Vienna Capitalsa s 3:2 (0:0,1:0,1:2/0:0 - 0:1) boljim izvođenjem kaznenih udaraca, iako su tri minute prije kraja regularnog dijela gubili s 2:0.

Medvjedima više nije bečka Albert-Schultz-Eishalle neosvojiva tvrđava. Nakon što protekle dvije sezone nisu znali kako da slome Vienna Capitalse na njihovom ledu, ove u 5. kolu EBEL-a uspjeli su pronaći savršeni recept - pritiskati domaćine iako vode 2:0. Prva pobjeda kod Capsa 3:2, prva dva boda, velika dva boda...

Medvjedi su konačno, unatoč ozljedama Roberta Kristana, Joela Prpica, Sashe Pokuloka i Andreja Vasiljevića, uspjeli zaigrati s četiri pune linije, a debitantski nastup u EBEL-u s brojem 11 na leđima ostvario je i novi ruski napadač Vjačeslav Truhno. Prvu trećinu obje su momčadi odigrale bez kaznenih minuta, ali i bez pogodaka. Jedino su Bečani malo više pucali na gol Michaela Ouzasa, omjer udaraca bio je 11:8.

Prvu trećinu smo odigrali dobro, u drugoj smo malo izgubili koncentraciju, ali smo se u trećoj vratili i to u posljednji čas...

- Dario Kostović
Atmosfera na ledu počela se zahuktavati u drugoj dionici, da bi u posljednjoj potpuno eksplodirala. U 26. minuti Frank Banham morao je na klupu za kazne zbog previše igrača na ledu, što su Bečani odmah iskoristili i poveli 1:0 zahvaljujući Danu Bjornlieu. Iako su Medvjedi do kraja druge dionice triput bili u situaciji s igračem više, pak nije niti jednom završio u mreži Reinharda Divisa.

U 52. igračima Capsa ponovo se posrećilo. Benoit Gratton zabio je za 2:0. No, zagrebački oklopnici nisu posustali. Vodili su se riječima Toma Zanoškog koji je dan prije rekao ''u Beču nismo nikada pobijedili, moramo to promijeniti!''.

Kako su minute odmicale, a susret se bližio kraju, tako su i Medvjedi sve više vjerovali u sebe, vjerovali da mogu nešto napraviti, da mogu doći do toliko željena dva boda. Vjetar u leđa dao im je u 57. minuti Dario Kostović koji je akciju Davida Brinea i Toma Zanoškog pretočio u pogodak, da bi samo sedam sekundi prije isteka 60 minuta dečki uspjeli iskoristiti i powerplay, a za izjednačenje je bio zaslužan Adam Naglich.

"Utakmica nije bila lagana. Prvu trećinu smo odigrali dobro, u drugoj smo malo izgubili koncentraciju, ali smo se u trećoj vratili i to u posljednji čas. Sretan sam što sam zabio gol, ali još više mi je drago zbog pobjede. Dva boda su tu", rekao je Kostović koji je protiv Bečana upisao svoj prvi ovosezonski pogodak.

Puno nam znači ova pobjeda u Beču jer nam je prva u ove tri sezone...

- Frank Banham
Prvi Medveščakov bod u bečkoj dvorani od kako igra EBEL bio je osiguran. To je već bila velika i značajna stvar. Ali... Trebalo je osigurati još onaj jedan. Onaj koji nosi pobjedu. Produžetak nije počeo obećavajuće jer je Banham odmah zaradio dvominutnu kaznu, ali Medvjedi su izdržali pritisak Bečana unatoč igraču manje. S obzirom da u tih pet minuta nije pao pogodak, pobjedu su odlučivali kazneni udarci, a pobjednički gol zabio je upravo Banham.

"Ovo je stvarno velika pobjeda za nas. Igrali smo dobro, ali smo u posljednjoj trećini zaostajali dva gola za domaćinom. Unatoč tome nekako smo smogli snagu i na vrijeme izjednačili susret. Puno nam znači ova pobjeda u Beču jer nam je prva u ove tri sezone", u jednom dahu je ispričao Banham.

Medvjede u nedjelju očekuje novi izazov, gostovanje u Villachu kod Koruških orlova u 17:30.