Medvjedi furioznom serijom 5-0 stigli do pobjede

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pobijedili su u veličanstvenoj atmosferi u Domu sportova Liwest Linz sa 6-4 (0-2, 4-0, 2-2) u 26. kolu austrijske EBEL lige…

Zagrebačka momčad upisala je 11. pobjedu ove sezone, te treću u nizu, a prvu pod vodstvom novog trenera, američkog stručnjaka Teda Satora. Isto tako, ovo je bila druga pobjeda Medveščaka u trećem međusobnom ogledu protiv Linza, momčadi koja na ljestvici zauzima drugo mjesto!

Nakon prve trećine nisu se slutile dobre vijesti, budući da su gosti golovima Iberera i Purdiea vodili s 2-0. No, u drugoj trećini su ''medvjedi'' odigrali furiozno, te su zaostatak od dva gola pretvorili u prednost od plus 2. Zabijali su Mike Prpich, Andy Sertich, Aaron Fox i Richard Seeley. Početkom treće četvrtine je John Hecimovich povećao na 5-2, ali su se igrači Linza vratili u utakmicu s dva gola. No, Mike Ouellette je pogotkom nepune četiri minute prije kraja dvoboja poentirao za konačnih 6-4.

Na kraju utakmice su igrači Medveščaka zahvalili publici na sjajnoj podršci s ''počasnim krugom''.

Medveščak i dalje zauzima osmo mjesto na ljestvici, sada s 25 bodova. Ispred njega je sa samo dva boda više sedmi KAC Klagenfurt, koji je u četvrtak u u 26. kolu izgubio kao domaćin od Graz 99ersa 3-1.