Zaustavio ih 'njihov'

Medveščak sedmi put bez pobjede u osam utakmica, Olimpija pregazila Klagenfurt

Hokejaši Medveščaka u Zagrebu su izgubili od Jesenica 1-0 u srazu 14. kola EBEL lige premda su dominirali tijekom cijelog susreta...

Jedini gol na utakmici zabio je Finac Antii Pusa u 47. minuti utakmice, u trenucima kada su Medvjedi imali prevlast na ledu.

Prema golu gostujućeg vratara Gašpera Krošelja koji je dvije sezone proveo u redovima "medvjeda", Zagrepčani su pucali 55 puta, a Krošelj je sačuvao vlastitu mrežu obranivši svih 46 udaraca u okvir gola. Robert Kristan obranio je 10 udaraca, a Jeseničani su ih ukupno prema golu uputili samo 17.

Još je problematičnije što "Medvjedi" nisu iskoristili niti jednu od sedam prilika s igračem više.

Krošelj je na kraju utakmice srušio gol, što je običaj vratara nakon utakmice bez primljenog gola, i onda ga zakucao u ogradu ogorčen što mu je dio navijača neprimjereno dobacivao, ali i što dvije godine među Medvjedima nije dobio priliku pored Roberta Kristana.

Novim su porazom, sedmim u osam posljednjih dvoboja, od čega petim nakon 60 minuta igre, igrači Martyja Raymonda pali na pretposljednje, deseto mjesto ljestvice.

Treba istaknuti i novu pobjedu Olimpije koja je deklasirala Klagenfurt s čak 6:0.