Kližu prema vrhu

Medveščak se peticom 'osvetio' Znojmu za teški poraz

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka ostvarili su devetu pobjedu od posljednjih 10 odigranih utakmica u EBEL ligi. "Medvjedi" su u Češkoj s 5-1 bili bolji od Znojma...

Bila je to još jedna "lagana" pobjeda zagrebačkih hokejaša koji su do vodstva stigli u 15. minuti. Frank Banham asistirao je Joelu Prpicu za 1-0, a tim je rezultatom ujedno i završena prva trećina. U drugom od tri djela utakmice Znojmo se nakratko vratilo u igru pogotkom Martina Skadra nakon svega četiri minute igre. Pet minuta kasnije Znojmo ostaje s dva igrača manje na ledu i Medveščak to koristi, odnsono Adam Naglich zabija za 2-1 nakon svega 17 sekundi igre s igračima više. Asistent je ponovno bio Frank Banham.

Četiri minute trebalo je "medvjedima" da ponovno šokiraju domaćine, a strijelac za dva pogotka viška ponovno je bio Naglich ovoga puta na asistenciju Saše Martinovića i Tomislava Zanoškog. S dva pogotka prednosti Medveščak je otišao na predah uoči posljednje trećine.

U posljednjoj dionici "medvjedi" su sa još dva pogotka dokrajčili Znojmo koji ih je na početku prvenstva sa 8-2 pobijedio u ovoj istoj areni. Pascal Morency povisio je na 4-1 u 45. minuti, nakon asistencije Zanoškog, a konačnih 5-1 postavio je Geoff Waugh u 59. na asistenciju Mislava Blagusa.

Ovom pobjedom hokejaši Medveščaka skočili su na 3. mjesto EBEL-a, što je ujedno i najbolji plasman "medvjeda" u ovako kasnoj fazi natjecanja, odnosno nakon 23 odigrane utakmice. Bio je Medveščak i drugoplasirana momčad lige od svog ulaska u istu, ali bilo je to na samom početku sezone.