EBEL liga

Medveščak pao u Villachu nakon kaznenih udaraca

U 32. kolu EBEL lige, hokejaši na ledu zagrebačkog Medveščaka osvojili su bod na gostovanju kod Villacha. Nakon izvođenja kaznenih udaraca domaćini su slavili 2-1...

U 32. kolu EBEL lige odigrane su vrlo zanimljive utakmice, tri su otišle u produžetak, a jedna, i to ona Medveščakova, i do kaznenih udaraca. Nažalost, hrvatski predstavnik je na kraju izgubio rezultatom 2-1, a pobjednički pogodak iz jedinog realiziranog kaznenog udarca postigao je ponajbolji igrač domaćina Kevin Mitchell.

Na kraju treće trećine rezultat je bio 1-1, a sve bitno odigralo se u drugoj dionici utakmice. Prvo je Medveščak poveo golom kapetana Alana Letanga u 8. minuti druge trećine, na asistenciju Ryana Kinasewicha. Međutim, nepune tri minute kasnije Tomislav Zanoški je prvo zaradio isključenje zbog “slashinga” odnosno opasne igre palicom prema protivniku, a zatim je zbog nesportskog ponašanja morao i na 10-minutni odmor. Villach je taj period iskoristio za poravanje koje je donio i strijelac odlučujućeg kaznenog udarca Mitchell u 32. minuti. Treba reći da je cijeli susret na golu Medveščaka stajao Michael Ouzas i sakupio 32 obrane.

U preostala dva susreta u kojima su gledatelji vidjeli više od tri trećine, Alba je u velikom povratku za manje od minute s 2-4 došla do 4-4, te na kraju svladala Jesenice 5-4 golom Harlana Pratta pola minute prije isteka produžetka, dok je Klagenfurt pogotkom Johna Lammersa bio bolji od Znojma s 4-3.

U ovom kolu odigran je i derbi dvije vodeće momčadi, a na kraju je lidersku poziciju potvrdio Linz slavivši u Salzburgu kod domaćeg Red Bulla s uvjerljivih 5-2. Dvostruki strijelac za goste bio je Patrick Leahy. U posljednjem dvoboju Graz je u trećoj trećini golovima Iberera i Blatnyja 2-2 pretvorio u 4-2 protiv Olimpije.