Medveščak izgubio u Salzburgu bez zabijenog gola

Hokejaši Medveščaka poraženi su u prvoj utakmici polufinala doigravanja austrijske EBEL lige. Bolji je na svome ledu s 2-0 bio Red Bull Salzburg...

Domaćin je kompletan posao obavio u drugom dijelu igre nakon što u prvoj trećini nije bilo golova. Vratar Zagrepčana Gašper Krošelj kapitulirao je u 23. minuti nakon što je Ryan Duncan naletio na odbijenu pločicu, a nitko od Medvjeda ga nije zaustavio.

Nakon što se dvaput obranio s igračem manje, Medveščak je novi gol primio u 34. minuti kada su snage na ledu bile izjednačene. Put do mreže kroz šumu igrača pronašao je Douglas Lynch. Zagrepčani se nakon toga više nisu oporavili, u posljednjoj trećini nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak, a Salzburžani su bez poteškoća obranili prednost.

Druga utakmica serije na rasporedu je već u četvrtak u zagrebačkoj Ledenoj dvorani Doma sportova, s početkom u 18.45 sati. U finale će se plasirati momčad koja prva dođe do četiri pobjede.