Za Mađarsku je to rekordno 13. zlato, ali i prvo nakon 1999. godine.
Španjolska je bolje ušla u utakmicu, u prvoj trećini povela je s dva gola razlike 3-1. Međutim, Mađarska je okrenula rezultat s tri gola u nizu. U nastavku susreta domaćin je šest puta vodio s golom prednosti, a Španjolska je svaki put izjednačila.
Mađarska je 30 sekundi prije kraja imala napad pri rezultatu 9-9, no domaćin je izgubio loptu pa su Španjolci jurnuli u kontru i imali šut za pobjedu, ali Blai Guell Mallarach nije uspio svladati Viktora Nagyja pa je odluka o naslovu europskog prvaka pala nakon izvođenja peteraca. Odluka je pala u posljednjoj, petoj seriji kada je Soma Vogel obranio udarac Alvara Granadosa.
Prije toga za Mađarsku su bili precizni Denes Varga, Marton Vamos, Peter Manhercz, Norbert Hosnyanszky i Gergo Zalanki, dok su kod Španjolaca zabili Felipe Perrone, Alberto Munarriz, Adrian Delgado i Marc Larumbe.
U susretu za broncu hrvatska vaterpolska reprezentacija je izgubila od Crne Gore sa 9-10 (3-1, 4-2, 1-4, 1-3).
Nažalost, hrvatski vaterpolisti nisu se uspjeli oporaviti nakon poraza u polufinalu od Španjolske (8-9) i porazom od Crne Gore zaključili su europsku smotru.
Hrvatska je u tri navrata imala i četiri gola prednosti (6-2, 7-3, 8-4), no nije to uspjela obraniti. Crna Gora je uspjela preokrenuti rezultat, a minutu prije kraja i povesti sa 10-9. Hrvatska je imala napad za produžetak, ali Maro Joković nije bio precizan.
Crnu Goru je do pobjede predvodio Aleksandar Ivović s pet golova, dok su u hrvatskim redovima najefikasniji bili Loren Fatović, Maro Joković i Josip Vrlić sa po dva gola.
Bio je to čak peti poraz hrvatskih vaterpolista u šest susreta za broncu na europskim prvenstvima.
Hrvatska je tako ostala na četiri medalje osvojene na europskim prvenstvima. "Barakude" su osvojile zlato (2010), dva srebra (2003, 1999) i broncu (2018).
Iduće europsko prvenstvo je 2022. u Splitu.