Ide na Olimpijske igre

Lucija Zaninović osigurala vizu za London!

Kao što se i očekivalo, aktualna europska prvakinja izborila je vizu za Olimpijske igre u Londonu...

Hrvatska taekwondo reprezentativka Lucija Zaninović osigurala je nastup u Londonu na olimpijskim igrama osvojenim drugim mjestom na svjetskim kvalifikacijama koje se održavaju u glavnom gradu Azerbejdžana.

Aktualna europska prvakinja deklasirala je protivnice i iz kola u kolo nizala fantastične pobjede u konkurenciji od 50 djevojaka kategorije do 49 kilograma. Kao nositeljica bila je slobodna u prvom kolu da bi potom krenuo njen nezaustavljivi niz. U drugom kolu slavila je protiv predstavnice Uzbekistana Galine Khan 10:7, u trećem je bila bolja od Ukrajinke Ganne Soroka 10:1 da bi četvrtfinalni i polufinalni meč završila prije isteka borbe zbog bodovne nadmoći.

Brončanu Marokanku sa posljednjeg svjetskog prvenstva Sanu Atabrour ostavila je na 15:3, a Dominikanku Peguero na 14:1. Finalni meč Kineskinji Wu Jingju Lucija nije niti izašla te je na koncu osvojila srebrno odličje ispred reprezentativke Kineskog Tajpeha tako da je jedina Europljanka u ovoj kategoriji koja se plasirala na OI preko svjetskih kvalifikacija na kojim je konkurencija zaista strahovito jaka jer se dvije susjedne kategorije spajaju u jednu.

Lucija je svoj dio sna ispunila, a u nedjelju će na tatami njena sestra blizanka Ana Zaninović koja je aktualna svjetska prvakinja i najbolja taekwondoašica svijeta.