Loewen izbacio Zagreb CO iz Lige prvaka

Rukometaši Zagreba nisu uspjeli ostvariti senzaciju u Njemačkoj i opraštaju se od elitnog klupskog natjecanja...

Zagreb je na domaćem terenu izgubio 28:31 i uzvratu protiv bogate njemačke momčadi trebala mu je savršena utakmica za prolazak među osam najboljih u Ligi prvaka. Obrvanova momčad uspjela je ostati neporažena u gostima, ali remi nije bilo dovoljan za prolazak dalje.

Na poluvremenu su imali domaći dva pogotka prednosti (11-9), ali žešći otpor je Zagreb ponudio u drugom dijelu. Nekoliko su puta došli do izjednačenja, a četiri minute prije kraja je Ivano Balić pogodio za vodstvo 24-23, drugo u utakmici hrvatske momčadi nakon 1-0 na samom startu.

Ipak, do velikog iznenađenja se nije moglo, ali je donekle utjeha ostala u konačnih 27-27.

Najbolji strijelac je kod domaćina bio Gensheimer sa devet golova, dok je dva manje zabio Tkaczyk. Kod Zagreba je David Špiler devet puta zatresao suparničku mrežu, dok je Marino Marić postigao pet pogodaka.

Uz Rhein-Neckar Löwen je u četvrtak proboj do četvrtfinala izborio ruski sastav Čehovski Medvjedi. Ostale se uzvratne utakmice osmine finala igraju tijekom vikenda.