"sada želim živjeti"

Bila je senzacija, olimpijska i svjetska prvakinja, a sada je sa samo 22 prekinula karijeru

Litavska plivačica bila je na tronu svijeta prije sedam godina u Londonu, kada je sa samo 15 godina osvojila olimpijsko zlato...

Ruta Meilutyte (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Litavska plivačica, olimpijska i svjetska pobjednica, 22-godišnja Ruta Meilutyte, koja je prošle godine priznala da boluje od depresije, u srijedu je objavila da odlazi u mirovinu.

"Spremna sam okrenuti novo poglavlje u životu. Hvala svima koji su me podržavali na tom putu. Dosadašnji život posvetila sam ovom sportu i sada želim živjeti jednostavne stvari, rasti, bolje sebe poznavati i upoznavati svijet", objavila je u priopćenju najuspješnija litavska plivačica u povijesti.

U dobi do samo 15 godina na Olimpijskim igrama u Londonu je osvojila zlatnu medalju na 100 m prsno,a onda sljedeće godine i zlato na svjetskom prvenstvu u Barceloni u istoj disciplini.

Međutim, 2018. godine Meilutyte iz Kaunasa priznala je da boluje od depresije. Više se nije pojavljivala na natjecanjima nakon 2018. i SP-a održanog u Kini, gdje se nije uspjela plasirati ni u jedno finale.