Nacionalna heroina

'Lijepa Lena' šokirala Nijemce: Želim probati druge stvari!

Jedna od najboljih svjetskih biatlonki svih vremena i ponajbolja njemačka sportašica današnjice Magdalena Neuner najavila je kako bi joj predstojeća sezona mogla biti posljednja u karijeri iako su joj tek 24 godine…

''Ljudi moraju biti pripremljeni na to da neću vječno biti u biatlonu. Mislim da će moj kraj u sportu doći vrlo brzo. Želim u životu probati još tisuću drugih stvari. Nisam sigurna ni da ću nastupiti na Svjetskom prvenstvu 2013. godine'', šokirala je Nijemce ''Lijepa Lena'' kako joj tepaju u medijima.

Neuner uživa ogromnu popularnost u Njemačkoj. Prošle je godine njezinu utrku u kojoj je osvojila drugo zlato na Olimpijskim igrama u Vancouveru putem televizijskih ekrana pratilo 9.75 milijuna Nijemaca, a prije nekoliko je mjeseci u anketi Bilda zauzela sedmo mjesto na ljestvici najvećih njemačkih sportaša svih vremena.

Neuner je s deset zlatnih i tri srebrne medalje najuspješnija biatlonka u povijesti na svjetskim prvenstvima. U karijeri je osvojila i dva zlatna i jedno srebrno olimpijsko odličje, a 2008. je sa samo 21 godinom postala najmlađa biatlonka svih vremena s naslovom ukupne pobjednice svjetskog kupa.