Zagreb se poigrao s danskim prvakom Kopenhagenom

Rukometaši Croatia Osiguranja Zagreb lako su ostvarili i petu pobjedu u ovogodišnjem natjecanju Lige prvaka. U Zagrebu su pobijedili danski Kopenhagen 31-22...

Zagreb je uspješno otvorio nastavak Lige prvaka, po prvi put igrajući u zagrebačkoj Areni. Stvari su se raščistile, po pitanju rezultata, već na poluvremenu kada je CO Zagreb vodio sa čak deset pogodaka prednosti (17-7). Nakon toga je samo bilo upitno kojom razlikom će završiti ogled, s tim da su hrvatski rukometaši očigledno stisnuli kočnicu u nastavku i s manjkom motiviranosti sve priveli kraju uz plus od devet pogodaka razlike.

Manuel Štrlek je bio najbolji strijelac Zagreba sa sedam pogodaka (iz isto toliko pokušaja), dok je Mirza Džomba šest puta svladao Caspera Hvidta, vratara gostujuće momčadi.

U sljedećem osmom kolu CO Zagreb je opet domaćin, ovaj put posljednjeplasiranom Fyllingenu.

U drugom ogledu ove skupine Ciudad Real je pobijedio Alingsas 28-24, uz usporeni ritam u kojem su se ponašali kao da odrađuju lakši trening. Hrvatski rukometaš Petar Metličić postigao je jedan pogodak za španjolski sastav.