A osvojio 26. zlato!

Legendarni Phelps najavio oproštaj od svjetskih prvenstava!

Legendarni američki plivač na Twitteru je objavio kako više neće nastupati na svjetskim smotrama...

Osvajač najvećeg broja zlatnih olimpijskih medalja u povijesti, američki plivač Michael Phelps (26), objavio je kako se više neće natjecati na svjetskim prvenstvima..

U Šangaju je u nedjelju završeno Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima. U posljednjoj disciplini natjecanja američka štafeta, čiji je član bio i Phelps, osvojila je zlato na 4x100 metara mješovito. Za velikog sportaša iz Baltimorea to je bila 33. medalja sa svjetskih prvenstava, od toga čak 26. zlatna! Pokazalo se, međutim, i posljednja.

"Utrka na 4x100 mješovito je bila moja posljednja u karijeri na svjetskim prvenstvima. Sjajno je oprostiti se sa zlatom", objavio je nekoliko sati nakon utrke Phelps putem Twittera.

Potaknuo je na taj način nagađanja kako će sljedeće godine na Olimpijskim igrama u Londonu zaključiti bogatu i iznimno uspješnu karijeru. Iako on sam to nije potvrdio, teško je vjerovati u drugačiji rasplet jer je nezamislivo da će nastaviti s plivanjem, a da će zaobilaziti svjetske smotre.

U Šangaju je Phelps ukupno osvojio sedam odličja, četiri zlatna, dva srebrna i jedno brončano. Prvu je, pak, medalju na jednom SP-u, zlato na 200 leptir, osvojio još 2001. u Fukuoki kao 16-godišnji tinejdžer. S olimpijskih igara u Ateni i Pekingu ima 14 zlata i dvije bronce.