Lake Louise: Kostelić odličan 11. u spustu, pobjeda Walchhoferu

Ivica Kostelić zauzeo je 11. mjesto u spustu u kanadskom Lake Louiseu, drugoj utrci sezone Svjetskoga kupa u alpskom skijanju...

Pobjeda je pripala Michaelu Walchhoferu koji je slavio 16. put u karijeri u utrkama Svjetskog kupa. Austrijski 35-godišnji skijaš prošao je stazu za 1:47.78 minuta, ostavivši za 55 stotinki iza sebe sunarodnjaka Marija Scheibera i Norvežanina Aksela Lunda Svindala koji su podijelili drugo mjesto.

Kostelić je u cilj ušao s 1.53 sekunde zaostatka za Walchhoferom. U tom je trenutku držao deseto mjesto, ali mu je plasman u Top 10 iz ruku izbio Švicarac Silvan Zurbriggen koji se stazom spustio nakon Ivice i završio na iznenađujuće visokom četvrtom mjestu (+0.64). Naknadno je s istim zaostatkom kao i naš skijaš utrku završio Kanađanin Jan Hudec.

Spomenimo da je Kosteliću 11. mjesto četvrti rezultat karijere u spustu u utrkama Svjetskog kupa. Bolji je bio samo prošle sezone u Kitzbühelu (sedmi) i Garmisch-Partenkirchenu (deseti), te u siječnju 2008. u Chamonixu (osmi).

Nakon dvije utrke, odnosno trećeg mjesta u slalomu u Leviju i današnjeg 11. u Lake Louiseu, Ivica drži četvrto mjesto u ukupnom poretku.

Natko Zrnčić-Dim nije uspio doći do bodova, sa zaostatkom većim od tri sekunde (+3.12), zauzeo je 42. mjesto. Tin Široki je sa startnim brojem 70 završio na 62. mjestu (+5.20).
Spomenimo i da se u nedjelju na istom mjestu vozi prvi super G sezone.