VIDEO Kostelić s jednom rukom na Velikom globusu: Ovo je vrlo dobro

Ivica Kostelić bio je, razumljivo, zadovoljan s vožnjom i plasmanom na superveleslalomskoj utrci voženoj danas za Svjetski kup u austrijskom Hinterstoderu...

Ivica je u petoj utrci sezone u ovoj disciplini za pobjednikom, Austrijancem Hannesom Reicheltom, zaostao sekundu i 19 stotinki i ugrabio novih 45 bodova. Povećao je njima prednost u ukupnom poretku na velikih 520 bodova ispred Švicarca Silvana Zurbriggena koji je odlučio propustiti nastup u Hinterstoderu.

Na početku me malo 'podiglo' unatrag, ali sam se dobro izvukao

Norvežanin Aksel Lund Svindal je zauzeo tek 14. mjesto, a Švicarac Didier Cuche 19., tako da je i njihov zaostatak u utrci za Velikim globusom povećan.

Drugo je mjesto u subotu pripalo još jednom domaćem adutu, Benjaminu Raichu, koji je u cilj ušao s 34 stotinke slabijim vremenom od Reichelta. Treće je mjesto na postolju ugrabio Amerikanac Bode Miller s 93 stotinke zaostatka. Četvrti je bio Švicarac Carlo Janka, sa samo četiri stotinke bržim vremenom od Kostelićevog. Senzacionalno dobar sa startnim brojem 62 bio je Alexis Pinturault iz Francuske, koji je u konačnici doskijao na šesto mjesto utrke, uz svega pet stotinki sekunde sporije vrijeme u odnosu na Ivicu Kostelića.

>> Ivica opet ostavio najveće konkurente iza sebe i povećao prednost!

''Staza je odlična, ali teška, pravi Super G, te mogu reći da sam lijepo vozio. Na početku me malo 'podiglo' unatrag, ali sam se dobro izvukao. Skije su mi dobro reagirale, iako se na stazi često mijenjala kvaliteta snijega. Mislim da je rezultat vrlo dobar, a čestitao sam i pobjedniku Reicheltu, jer je stvarno dobro vozio. U donjem dijelu staze kao da je letio'', izjavio je nakon utrke Ivica Kostelić.

Natko Zrnčić-Dim sa startnim brojem 57, nakon velikih problema već na prvim dvama prolazima, nije danas, na žalost, uspio završiti svoj superveleslalomski nastup.

''Vrlo loša vožnja, od samog početka s puno pogrešaka. Napravio sam istu pogrešku gdje i Ivica i Cuche, no ja se nisam izvukao. U velikom zavoju ostao sam na unutarnjoj nozi, i 'odskočio' van. Šteta, ove godine završio sam samo dva Super G-ja, u Lake Louiseu i Kitzbühelu'', svoj je nastup prokomentirao Natko.