NHL doigravanje

King doveo Kingse na prag finala: Tamo ih je doveo samo Gretzky

Hokejaši Los Angelesa sasvim su se približili velikom finalu NHL lige, drugom u klupskoj povijesti. U trećoj utakmici finala Zapadne konferencije pobijedili su Phoenix s 2-1...

Došli su na taj način do vodstva 3-0 u seriji i samo ih još jedna pobjeda dijeli od finala, a prva prilika da dođu do nje pruža im se u nedjelju, također u njihovom Staples Centeru, dvorani u kojoj se ovih dana izmjenjuju velike sportske priče. Ne treba, naime, zaboraviti da su i obje košarkaške momčadi iz Los Angelesa, Lakersi i Clippersi, u konferencijskom polufinalu NBA lige i upravo ih predstojećih dana očekuju domaće utakmice.

No, u ovom su trenutku Kingsi u boljoj poziciji i od Lakersa i od Clippersa. Jedini su put dosad u velikom finalu igrali u sezoni 1992/93 kada ih je predvodio Wayne Gretzky, a nakon 19 godina čekanja napokon su pred ponavljanjem takvog uspjeha i to u sezoni čiji su regularni dio završili na osmom mjestu Zapada. No, čudesnoj seriji u doigravanju nema kraja.

Trenutno su na omjeru pobjeda i poraza 11-1, a u četvrtak su pronašli put do slavlja čak i nakon što su Coyotesi poveli pogotkom Daymonda Langkowa u drugoj minuti druge trećine. Samo dvije minute kasnije je, međutim, izjednačio sjajni Anže Kopitar na asistenciju kapetana Dustina Browna. Slovencu je to već peti gol u aktualnom doigravanju. Pobjedu Kingsima donio je Dwight King u drugoj minuti posljednje trećine. Kanadskom je hokejašu to bio četvrti pogodak u tri utakmice protiv Phoenixa.

Loša vijest za Coyotese je da su samo tri momčadi u povijesti NHL lige nadoknadile zaostatak 3-0 u doigravanju. Prvi finale u klupskoj povijesti morat će, čini se, još malo pričekati. (TS)