Sjajan uvod u utakmicu

VIDEO Leteći Karačić: Kad ovako otvorite polufinale Lige prvaka, onda to mora dobro završiti

Igor Karačić i Kielce plasirali su se u finale rukometne Lige prvaka.

Igor Karačić (Foto: Afp)

Rukometaši poljskog Viva Kielcea prvi su finalisti Lige prvaka nakon što su u Koelnu svladali mađarski Telekom Veszprem s 37:35 (16:18).

U utakmici s puno golova Mađari su vodili cijelo prvo poluvrijeme, a Kielce je početkom drugog dijela serijom 4:0 i spektakularnim obranama vratar Wolffa otišlo na prednost od tri gola razlike (23:20) , što su sačuvali dokraja.

U redovima Kielcea hrvatski play Igor Karačić zabio je pet golova, a najefikasniji je bio Moryto s osam pogodaka.

Inače, na početku utakmice, u trećoj minuti, Karačić i njegovi suigrači dali su nagovijestiti da će ovo biti njihov dan. Pri vodstvu Mađara od 2:1, izveli su fantastičnu akciju za koju obrana Veszprema nije imala rješenje, a Karačić je loptu samo elegantno poslao u mrežu.

Kod Vezsprema najbolji je bio hrvatski reprezentativac Manuel Štrlek sa sedam golova.

U drugom polufinalu igraju branitelj naslova Barcelona i Kiel.