Najjači su

Kiel po treći puta prvak Europe

Briljantnu sezonu rukometaši njemačkog Kiela okrunili su naslovom europskog prvaka. U finalnoj utakmici Final-Foura Lige prvaka u Lanxess Areni u Kölnu, pred 20.000 gledatelja, pobijedili su madridski Atletico 26-21 (13-10)…

Kiel je po treći puta, nakon 2007. i 2010. godine, osvojio Ligu prvaka. Atletico Madrid je nasljednik Ciudad Reala, koji je također slavio tri titule u ovome natjecanju, 2006., 2008. i 2009. godine, svladavši u finalu u dva navrata baš Kiel. Ali, ne i ovoga puta!

''Zebre'' su, tako, zaokružile sjajnu sezonu i najvećim trofejom. Kiel je ove sezone osvojio Bundesligu i DHB-Pokal, izgubio je u cijeloj sezoni samo jednu jedinu utakmicu, u Ligi prvaka kod kuće protiv Montpelliera (23-24), a ovo mu je bila 43. uzastopna utakmica bez poraza nakon toga u svim natjecanjima!

Kielov rukometni ''Dream-Team'' mučio se s Madriđanima prvih 20 minuta utakmice. Atletico je u 21. minuti poveo s 9-7, a onda je krenuo Kiel. Serijom 6-0 poveo je s 13-9, dobio poluvrijeme s 13-10, a u nastavku su Madriđani uspjeli stići na zaostatak od jednog gola, 14-13 u 40. minuti, ali se nakon toga njemački gigant novom serijom 4-0 odlijepio na nedostižnu prednost.

Kim Andersson predvodio je ''zebre sa 7 golova (7-10). Filip Jicha proigrao je u nastavku, te je utakmicu okončao sa 6 golova iz 12 pokušaja. Briljirao je francuski vratar Thierry Omeyer sa 17 obrana (jedan sedmerac). U Atleticu je Kiro Lazarov zabio 5 golova, ali iz 11 pokuašaja. Luc Abalo dodao je četiri pogotka (4-6). Arpad Šterbik nije bio na Omeyerovoj razini, niti blizu, obranio je osam lopti.(TS)