Katastrofa Juga - Dubrovčani ostali bez Final Foura

Vaterpolisti Juga CO ostali su bez plasmana na Final Four Eurolige. U odlučujućoj utakmici četvrtfinalne skupine A Dubrovčani su kao gosti poraženi od Budve s 9-7...

Izgubili su na taj način hrvatski prvaci u posljednjem kolu drugo mjesto u skupini, a samim time i plasman na završni turnir koji će se krajem mjeseca održati u Rimu. Jug je u prvoj četvrtini u jednom trenutku poveo s 2-1, ali bilo je to sve. Točnije, u drugoj je četvrtini imao jedno izjednačenje (4-4) s kojim bi također prošao dalje, ali u nastavku je crnogorska momčad stalno imala prednost od jednog ili dva pogotka.

Dva je gola za Jug postigao Nikša Dobud, dok su po jednom pogađali Nikola Sutić, Sandro Sukno, Maro Joković, Pavo Marković i Paulo Obradović.

Dodajmo ovome da je u drugoj utakmici skupine Partizan, koji je već ranije osigurao prvo mjesto, pobijedio Jadran iz Herceg Novog s 14-8.